fbpx
15.5 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

Narkotyki w produktach przypominających popularne słodycze

Coraz większa liczba dzieci wymaga leczenia szpitalnego po spożyciu „jadalnych” produktów zawierających nielegalne narkotyki,  podaje Independent.ie.

Dr Paddy Fitzpatrick, konsultant pediatryczny, powiedział, że większość artykułów spożywanych przez dzieci zawierających konopie, to galaretki.

Dr Fitzpatrick powiedział RTÉ’s Morning Ireland, że zaobserwował „znaczny wzrost zatruć jadalną marihuaną wśród niepełnoletnich”.

„Dzieci, które wymagały pomocy medycznej, były w większości poniżej 10 roku życia. Zazwyczaj konsumowaly one narkotyki przypadkowo.”

Problemem jest duże podobieństwo produktów zawierających marihuanę do zwykłych  słodyczy. Mają one nie tylko podobne opakowania, są one również podobne w smaku i zapachu do zwykłych słodyczy.

 

Zdjęcie z artykułu w Independent; Słodycze skonfiskowane przez Gardę

To duże zmartwienie dla nas pediatrów.” – powiedział dr Fitzpatrick.

Uważa się, że większość artykułów spożywczych tego typu, przywożonych  jest do Irlandii po zakupie w Internecie, w przesyłkach pocztowych i kurierskich.

Urzędnicy skarbowi skonfiskowali ostatnio czekoladki i galaretki z konopi w Athlone Mail. Słodycze zostały wysłane z Wielkiej Brytanii i opisane jako „pamiątki piłkarskie”. .

 

Dr Fitzpatrick powiedział, że „małe dzieci mogą z łatwością przypadkowo spożyć duże ilości toksycznych substancji”. Przede wszystkim ze względu na łudzące podobieństwo w smaku i wyglądzie ich opakowania opakowania do zwykłych słodyczy.” 

 

„Na szczęście wszystkie dzieci, które były hospitalizowane, całkowicie wyzdrowiały. Istnieje natomiast obawa, że ​​są możliwe długoterminowe szkodliwe skutki” – powiedział dr Fitzpatrick.

                    

„Objawy to łagodna euforia lub dziwny spokój. Po przyjęciu większej ilości toksycznych substancji dzieci mogą mieć nieskoordynowane ruchy. Ewentualnie są bardzo senne, a to potencjalnie grozi  śpiączką lub napadami padaczkowymi”.

 

Konsultant powiedział, że jeśli ktoś podejrzewa, że ​​jego dziecko skonsumowało słodycze z narkotykami powinien jak najszybciej zadzwonić po karetkę.

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!