fbpx
9 C
Dún Laoghaire
czwartek, 19 maja, 2022

Jak spokojnie polecieć do Polski

Centrum Together-Razem od lutego 2021 prowadzi punkt informacyjny dla osób, które poszukują bieżących informacji dotyczących ograniczeń związanych z COVID-19.

Biuro Together-Razem, dla klientów nadal jest zamknięte, jednakże wszystkie projekty realizowane są zdalnie.

Osoby poszukujące jedynie porady mogą wysłać swoje zapytanie w formie pisemnej poprzez serwis Poradnia Online. Serwis dostępny jest tutaj.

Istnieje jeszcze druga możliwość rozmowy na żywo z naszym doradcą. Można umówić się na video-poradę tzw. TeleAsystę korzystając z systemu rezerwacji znajdującego się na stronie www.together-razem.org.

Usługa dostępna jest tylko dwa razy w tygodniu po uprzedniej rejestracji: we wtorki w godzinach 14.00, 15.00 i 16.00 oraz w czwartki w godzinach  od 14.00 do 18.00.

Usługa TeleAsysty dostępna jest dla wszystkich Polaków w Irlandii. Zgłaszające się osoby najczęściej proszą o pomoc w związku z nieoczekiwanym wylotem do Polski.

Jak nas informuje Pani Ewa, która obsługuje serwis wszystkie podróże do Polski, zgodne z obowiązującym prawem w Irlandii, muszą mieć swoje uzasadnienie . Do dnia 19 lipca wszelkie podróże non-essential  („nie-niezbędne”) są oficjalnie zakazane.

Doradca Together-Razem sugeruje, aby nie podejmować ryzyka przekraczania granicy bez ważnego powodu. Nigdy nie ma pewności czy funkcjonariusze Gardy będą na lotnisku i czy będą pytać o powód lotu. Garda Siochana nie ma także uprawnień by zatrzymać na lotnisku osoby wylatujące, ale po powrocie w skrzynce pocztowej może czekać mandat nawet na kwotę €2000. 

„Jeśli lecisz do Polski, zapoznaj się z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo, tak na wszelki wypadek, przygotuj uzasadnienie swojej podróży, aby spokojnie pozałatwiać sprawy w ojczyźnie.” – mówi Pani Ewa.

Jak to działa?

Podczas rozmowy video doradca Together-Razem tłumaczy jakie są procedury przed wylotem. Jak również informuje co należy zrobić po przylocie i co oznaczają „istotne powody” do podróżowania.  Ponadto pracownik może zlecić tłumaczenie dowodu potwierdzającego wylot, ewentualnie przygotować specjalny list, uzasadniający podróż, który umożliwi spokojny lot i załatwienie  ważnych spraw w ojczyźnie.

Jak zarejestrować się na spotkanie z doradcą?

  1. Wejdź na stronę Centrum Together-Razem https://together-razem.org/pl/teleasysta/
  2. Wybierz usługę z listy: Teleasysta COVID-19 Travel Info
  3. Wybierz datę i uzupełnij formularz w całości podając swoje dane.
  4. Po rejestracji otrzymasz email z terminem zarezerwowanego spotkania i oczekuj na email z POTWIERDZENIEM tzw. “Approval” wysłany przez administratora. UWAGA: Sprawdź swoją skrzynkę SPAM, bo potwierdzenie wysyła automat.
  5. Następnie otrzymasz link i email, aby podłączyć się do rozmowy video.

 

W związku z zaleceniami rządowymi dotyczącymi podróżowania Centrum Together-Razem na swojej stronie internetowej przygotowało najważniejsze informacje w oparciu o Ustawę o Zdrowiu. (Sekcja 31A – ograniczenia tymczasowe) COVID-19) (nr 10) (poprawka) (nr 2) Regulacje 2021.

MATERIAŁ PATRONA:

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:

 

1. Doradztwo i wsparcie
Poradnictwo socjalne, porady online, TeleAsysta

2. Edukacja
Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem 

3. Zdrowie psychiczne
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc.

4. Promowanie integracji
Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem
Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!