fbpx
11.4 C
Dún Laoghaire
środa, 4 sierpnia, 2021

Dzwudziestolatkowie poczekają nawet do listopada na swoje szczepienia

Młodzi ludzie mogą czekać na pełne zaszczepienie i powrót do normalnego życia nawet do listopada ocenił na łamach Irish Examinera jeden z ważniejszych lekarzy HSE.

Dr Colm Henry powiedział, że tempo wdrażania zależy od podaży, ale obecnie HSE szacuje,  rozpoczęcie szczepień dla młodszych osób pod koniec września.

Tymczasem naczelny lekarz Irlandii, dr Tony Holohan, namawia mieszkańców Zielonej Wyspy, aby nie podróżowali za granicę, chyba że zostaną w pełni zaszczepieni.

Dr Henry także uważa, że aby podróżować bezpiecznie, trzeba wziąć szczepionkę.

Zapytany, czy hipotetycznie zabierałby niezaszczepione dzieci za granicę na wakacje, odpowiedział, że „wahałby się”.

Osoby w wieku od 35 do 39 lat będą mogły rejestrować się na szczepienie od niedzieli.

Irlandia otrzyma dodatkowe dostawy szczepionki Pfizer w nadchodzących tygodniach. Osoby po czterdziestce będą nadal otrzymywać drugie szczepienie tą szczepionką w okresie letnim.

Osoby w wieku od 60 do 69 lat i osoby z grup wysokiego ryzyka otrzymują teraz drugą dawkę AstraZenca. Irlandia posiada 90 000 dawek tej szczepionki.

Doktor Henry powiedział, że w tle pojawia się ryzyko związane z rosnącą liczbą przypadków wariantów Delta w Wielkiej Brytanii.

„Liczby w Irlandii są niskie” – powiedział.

„Nie mam wątpliwości, że zobaczymy, jak te liczby rosną”.

„Udało nam się ograniczyć liczbę zakażeń, aby móc zaszczepić jak najwięszą część populacji, jest to wyścig z czasem”. To zdanie doktor powiedział odnosząc się do surowych ograniczeń w podróżowaniu i środkach zdrowia publicznego.

Dr Holohan poprosił osoby rozważające podróż do Irlandii Północnej o dokonanie oceny ryzyka przed podróżą.

Nie są też zalecane podróże do innych części Wielkiej Brytanii, które nie są niezbędne.

Dr Henry powiedział: „Zdecydowana większość przypadków w Wielkiej Brytanii miała miejsce w Anglii. W Irlandii Północnej jest ich mniej, choć liczby rosną. W rezultacie to jest coś, na co musimy uważać.”

 

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!