fbpx
15.5 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

Circle K rozpoczyna sprzedaż testów antygenowych

Forecourt i Circle K rozpoczynają sprzedaż testów antygenowych Covid-19 we wszystkich swoich sklepach, z wyjątkiem Circle K Express.

Firma poinformowała, że do swojej oferty wprowadziła ​​test wyprodukowany w Niemczech i dostarczany przez irlandzką firmę farmaceutyczną MyBio.

„Ponieważ społeczeństwo wciąż otwiera się na nowo i wraz z silnymi postępami na froncie wprowadzania szczepionek, czujemy, że istnieje zapotrzebowanie na dostęp do produktów do testowania antygenów, aby pomóc w dalszym zarządzaniu ryzykiem związanym z tym wirusem” – powiedział Gordon Lawlor, dyrektor zarządzający Circle K Ireland.

„Postrzegamy stosowanie testów antygenowych jako uzupełniający dodatkowy środek bezpieczeństwa obok istniejących porad dotyczących zdrowia publicznego i wytycznych rządowych” – dodał.

Circle K opisuje test jako łatwy do przeprowadzenia, który dostarcza wyników w ciągu 15 minut.

Stwierdzono, że certyfikowany przez UE test antygenowy „ma 97,83% dokładności w wykrywaniu białek wirusa”.

Dodał jednak, że nie jest to jedyna podstawa do diagnozy lub wykluczenia przypadku Covid-19. Nie jest bowiem tak wiarygodny jak test PCR.

W zeszłym miesiącu dyrektor medyczny dr Tony Holohan powiedział, że nie można polegać na wynikach testów antygenowych przeprowadzanych przez społeczeństwo.

Powiedział, że stosowanie tych testów przez ogół społeczeństwa jest „zdecydowanie odradzane” przez Krajowy Zespół Ratunkowy Zdrowia Publicznego (NPHET).

ŹródłoRTE

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!