fbpx
15.5 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

Zmiany na liście państw obowiązkowej kwarantanny hotelowej

Dwa kraje zostały dodane do listy obowiązkowej kwarantanny hotelowej. Natomiast jedenaście zostało z niej usuniętych, podaje RTE.ie.

Minister zdrowia Stephen Donnelly ogłosił, że pasażerowie przybywający z Armenii, Aruby, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Curacao, Włoch, Jordanii, Kosowa, Libanu, Macedonii Północnej i Ukrainy nie będą już musieli poddawać się obowiązkowej kwarantannie hotelowej.

Natomiast pasażerowie, którzy podróżują z Nepalu i wyspy Anguilla lub przejeżdżają tranzytem przez te tereny od środy po 4 rano, 12 maja, będą musieli odbyć kwarantannę w wyznaczonym hotelu.

 

Donnelly powiedział, że decyzja została podjęta po zasięgnięciu rady dyrektora medycznego.

Minister ds. europejskich Thomas Byrne powiedział, że Irlandia podpisze unijny zielony cyfrowy certyfikat podróżowania do końca czerwca.

Certyfikat będzie dostępny dla osób, które otrzymały szczepionkę Covid-19, mają negatywny wynik testu na obecność wirusa lub są ozdrowieńcami.

Dodatkowo Byrne powiedział, że Irlandia może zdecydować, czy utrzymać system obowiązkowej kwarantanny hotelowej w przyszłości. Prawdopodobnie rząd dokona jego ponownego przeglądu 9 czerwca.

Obecnie za podróż za granicę z innych powodów niż “niezbędne” grozi kara grzywny w wysokości 2000 euro.

Wszyscy podróżujący do Irlandii, z krajów nie objętych obowiązkową kwarantanną nadal muszą okazać negatywny test PCR zrobiony przed wyjazdem.

ŹródłoRTE.ie

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!