fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Zasiłek rodzinny wypłacany niezależnie od dochodów to „dopłata do uprawiania seksu”.

Według radnego Fine Gael, wypłacanie zasiłku rodzinnego wszystkim rodzicom – niezależnie od dochodu, jest „dopłatą do uprawiania seksu”.

Radny z Dublina Cllr David McManus powiedział, że zasiłek rodzinny w wysokości 140 euro miesięcznie na dziecko jest przyznawany wszystkim rodzicom, w tym osobom o wysokich dochodach.

Uważa on jednak, że pomoc społeczna powinna być przyznawana „tym, którzy jej najbardziej potrzebują”.

„Moim zdaniem, kiedy brakuje pieniędzy, dajesz je tym, którzy ich najbardziej potrzebują” – powiedział.

„Zasiłek na dzieci trafia do każdego dziecka w kraju. Dajemy zasiłek na dzieci rodzinom o wysokich zarobkach, ludziom zarabiającym 100 000 euro rocznie. Uprawianie seksu jest dla nich jak dotacja ”.

Cllr McManus rozmawiał w „Local Voices”. To podcast dublińskiej gazety The Echo.

Odcinek dotyczył pensji wystarczającej na utrzymanie. Radnych zapytano również o program zapewnienia ciepłych posiłków w szkołach. Chęć udziału w programie zgłosiły cztery szkoły w Tallaght.

Jedna z tych szkół nie otrzymała dotacji, mimo że znajdowała się w tym samym lokalu, co inna szkoła, która została dopuszczona do udziału w programie.

Stało się tak dlatego, że wybór szkół był dokonywany na zasadzie loterii.

Cllr McManus powiedział, że ciepłe posiłki powinny być przyznawane nie wszystkim szkołom w kraju, ale tym, które tego potrzebują.

Powiedział również, że „nie jest dobre” i „jest nieadekwatne”, aby posiłki były przyznawane na zasadzie loterii. 

 

Przewodnicząca Seanad and Fine Gael, senator Regina Doherty, powiedziała, że ​​do wyciągnięcia swoich wniosków Cllr McManus nie wykorzystał „komórek mózgowych”.

 

Niemniej jednak wypowiedź Cllr McManusa rozpętała dyskusję dotyczącą celowości przyznawania zasiłku rodzinnego wszystkim rodzicom. Jak również systemu opieki socjalnej w ogóle. Okazuje się, spojrzenie radnego z Dublina nie jest odosobnione i ma sprzymierzeńców, którzy myślą podobnie.

ŹródłoIndependent

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!