fbpx
0.7 C
Dún Laoghaire
czwartek, 6 maja, 2021

Wyciekła poufna notatka rządowa

Pełne ponowne otwarcie sektora restauracyjnego, w tym klubów nocnych, oraz umożliwienie  imprez masowych i podróży międzynarodowych to kolejne priorytety rządu – ujawnia poufna notatka rządowa – podał Irish Examiner.

Cztery główne kategorie zidentyfikowane przez ministrów zostały opisane jako „zbyt wysokiego ryzyka”, aby mogły zostać wdrożone w maju lub czerwcu, ale prawdopodobnie wejdą w życie w lipcu.

Micheál Martin powiedział w wywiadzie, że podróże zagraniczne i usługi restauracyjne wewnątrz obiektów będą możliwe przed sierpniem.  Taoiseach ma nadzieję, że puby i restauracje zostaną w pełni otwarte w ciągu trzech miesięcy. W sprawie podróży zagranicznych powiedział, że o ile w większości krajów Europy wskaźnik szczepień będzie podobny wakacje za granicą będą również możliwe od lipca.

Wyraźny sygnał od zwykle ostrożnego Taoiseacha

Kilku ministrów z koalicji stwierdziło, że tak wyraźny sygnał ze strony zwykle „przesadnie ostrożnego” premiera jest mocną wskazówką, że tak się stanie.

Zgodnie z ujawnioną notatką, cztery główne priorytety do ostatecznej decyzji w czerwcu to:

  • Usługi restauracyjne w pomieszczeniach (restauracje, bary, kluby nocne, kasyna)
  • Sporty zespołowe w pomieszczeniach, w tym mecze, treningi i zajęcia ruchowe
  • Imprezy masowe  (w tym dla widzów), zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz
  • Podróże zagraniczne.

 

Zielone paszporty podróżne

 

Micheál Martin powiedział, że Irlandia będzie „pełnoprawnym uczestnikiem” obecnie opracowywanego programu zielonych paszportów UE.

Możliwy jest powrót do podróżowania zagranicznego w drugiej połowie lipca.

 

Zasiłki pandemiczne PUP

Notatka rządowa ujawnia również, że rząd planuje wycofanie się z zasiłków dla bezrobotnych i innych form pandemicznego wsparcia finansowego, które do tej pory kosztowały kraj 13,5 mld euro.

Na posiedzeniu Rady Gabinetowej ds. ożywienia gospodarczego i inwestycji w dniu 6 maja planowane są decyzję w tym kierunku.

 

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

Social media

19,568FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!