fbpx
15.5 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

Webinarium “Rodzina z problem uzależnienia”

Jako patron medialny programu terapeutycznego, prowadzonego przez fundację Centrum Together-Razem pod nazwą “Nie jesteś Sam”, informujemy o bezpłatnym webinarium dotyczącym problematyki uzależnienia.

Już w piątek o godzinie 19.00 tematem webinarium będzie “Rodzina z problemem uzależnienia”.  Miejsca na webinar są limitowane, więc tylko 25 osób może uczestniczyć w tym szkoleniu.

O webinarze organizatorzy piszą na swoim profilu Facebook tutaj

Rodzina z problemem uzależnienia

Rodzina rozumiana jako system, stanowi układ połączonych ze sobą ogniw/członków, którzy wzajemnie na siebie wpływają.

Reakcja jednej osoby powoduje odpowiedź u drugiej, a reakcja tej drugiej z kolei powoduje odpowiedź u pierwszej.

Gdy jedno ogniwo zachoruje, zaczyna chorować cały system. Każda zmiana w jakiejś części rodziny, wywoła więc zmiany w innych jej częściach.

W takich sytuacjach rodzina dąży do odzyskania równowagi.

W przypadku rodzin z problemem uzależnienia rodzina organizuje się wokół problemu uzależnienia, koncentruje się na reakcjach wywołanych tą sytuacją, członkowie reagują wzajemnie na swoje zachowania, żeby utrzymać dotychczasową równowagę. Prowadzi to do wypracowania sposobów radzenia sobie z tą sytuacją, często takich, które wpływają deformująco na sposób postrzegania i interpretowania otaczającej rzeczywistości, dając jednocześnie poczucie utrzymanej równowagi.

Więcej o rodzinie z problemem uzależnienia, jej sposobie funkcjonowania i radzenia sobie z problemem dowiedzą się Państwo podczas darmowego webinarium „Rodzina z problemem uzależnienia” dnia 28 maja o godzinie 19.00.

Rejestracja pod linkiem https://togetherrazem.clickmeeting.com/rodzina-z-problemem-uzaleznienia/register

 

Przy okazji przypominamy o całym projekcie i o możliwości skorzystania z bezpłatnej terapii online po polsku i w języku rumuńskim.

O projekcie pisaliśmy TUTAJ.

 

Szkolenie poprowadzi Pani Agata Bartczak-Białek magister terapii pedagogicznej, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji. Pani Agata posiada doświadczenie w kontakcie z osobami uzależnionymi, w pracy z osobami wykluczonymi społecznie oraz zagrożonymi wykluczeniem zarówno w Polsce jak i w Irlandii. Założyciel i koordynator Klubu Abstynenta POMOST w Irlandii w latach 2011- 2015. Ukończyła szereg szkoleń w Irlandii organizowanych przez HSE w Irlandii m. in facylitacja w terapii grupowej, model pracy z osobami uzależnionymi SOAR, Strengthening Family Programme i wiele innych mniejszych. Dodatkowo ukończyła kurs psychoonkologii praktycznej, kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, szkolenie z terapii systemowej rodzin po doświadczeniu traumy, starty i żałoby, z terapii systemowej rodzin – zaburzenia i trudności dzieci i młodzieży oraz z terapii par. W Poradni pracuje z osobami w kryzysie, parami, rodzinami, kobietami z zaburzeniami adaptacyjnymi (współuzależnionymi i DDA). Aktualnie odbywa certyfikowany kurs z zakresu psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

 

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:

 

 

1. Doradztwo i wsparcie
Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultacje online 

2. Edukacja
Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w 5 miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cobh, w Cork, w Clonakilty i w Midleton

3. Zdrowie psychiczne
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc

4. Promowanie integracji
Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem
Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!