fbpx
15.5 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

W przyszłym tygodniu planowane kolejne luzowanie restrykcji

W przyszłym tygodniu rząd przedstawi plany dalszego łagodzenia ograniczeń dotyczących podróży i szeroko pojętej branży turystycznej a także sportu i wydarzeń na żywo, podaje RTE.ie.

Najprawdopodobniej w piątek w przyszlym tygodniu odbędzie się posiedzenie gabinetu. Wtedy to rząd podejmie ostateczne decyzje o otwarciu kolejnych branży w czerwcu i nakreśli plan na lipiec.

Podróże miedzynarodowe

Rząd zamierza określić, w jaki sposób będą funkcjonować międzynarodowe podróże, w ramach unijnego zielonego certyfikatu.

Parlament Europejski i państwa członkowskie UE uzgodniły umowę, która pozwoli każdemu mieszkancowi UE na uzyskanie do końca czerwca cyfrowej przepustki zdrowotnej. W pliku będzie widoczny status szczepień, wyniki testów Covid-19 lub informacja o przebytej chorobie.

Kluczem do rządowego planu przywrócenia podróży międzynarodowych jest plan zmiany obowiązkowego systemu kwarantanny hotelowej, który ma wygasnąć w przyszłym miesiącu.

System ten obecnie badany jest przez urzędników. Ministrowie wskazują, że system powinien zostać rozbudowany, ze względu na obawy o nowe warianty indyjskie.

Kilku wyższych rangą członków rządu zasygnalizowało również, że jednocześnie należy wyznaczyć ścieżkę powrotu lotnictwa.

Taoiseach Micheál Martin powiedział na posiedzeniu partii parlamentarnej Fianna Fáil: „Znajdujemy się w miejscu, gdzie szczepienia są bardzo ważne, ale dla małej, otwartej gospodarki lotnictwo też jest naprawdę ważne. Musimy zapewnić łączność dla rozwoju turystyki, gospodarki i przyszłego wzrostu”.

Turystyka i sport

W następnym tygodniu zostaną ogłoszone plany powrotu na imprezy z muzyką na żywo pod dachem i na świeżym powietrzu. Jak również przywrócenie uczestnictwa widzów w wydarzeniach sportowych.

Rząd pracuje nad organizacją imprez próbnych w tych obszarach.

Sektor hotelarski obecnie czeka na potwierdzenie terminu ponownego otwarcia restauracji w pomieszczeniach. Na świeżym powietrzu restauracje będą mogły serwować jedzenie od 7 czerwca.

Tánaiste Leo Varadkar powiedział, że podawanie posiłków w pomieszczeniach może powrócić na początku lipca.

 

 

ŹródłoRTE.ie

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!