fbpx
0 C
Dún Laoghaire
czwartek, 6 maja, 2021

Radna z Limerick ofiarą przemocy seksualnej w internecie

Niezależna radna Elisa O’Donovan zgłosiła przestępstwo po tym, jak ​​za pośrednictwem mediów społecznościowych przesłano jej zdjęcie o wulgarnej zawartości.

Pani O’Donovan napisała na Twitterze o zdarzeniu i udostępniła zrzut ekranu ze zdjęciem i rozmową.

Na zrzucie ekranu widać, jak pani O’Donovan odpowiada nadawcy i mówi:

„To jest obrzydliwe i traktowane jako przemoc seksualna. Nie wysyłaj niechcianych zdjęć o charakterze seksualnym osobom, których nie znasz. Zgłaszam to policji ”.

 

 

Pani O’Donovan dodała również opis do tweeta:

„Dzisiaj był początek mojego urlopu i czas na odpoczynek. Niestety mój dzień zaczął się od otrzymania na telefon wiadomości ze zdjęciem penisa we wzwodzie. Takie rzeczy to akt przemocy seksualnej i  jest nie to do przyjęcia”.

Pani O’Donovan zgłosiła incydent Gardaí na  posterunku Henry Street w Limerick w niedzielę, zgodnie z paragrafem 45 ustawy o prawie karnym (przestępstwa seksualne) z 2017 r.

„Wiem, że wiele osób może uważać, że ​​może jestem nadwrażliwa, ale nie sądzę, aby ludzie zdawali sobie sprawę z tego, jakie to groźne. Nie mogę się zgodzić, że takie rzeczy stały się akceptowalne i znormalizowane. Otrzymywanie takich zdjęć na telefon ma charakter seksualny i jest niebezpieczne ”- powiedziała pani O’Donovan.

„W zeszłą sobotę otrzymałam wiadomość WhatsApp od kogoś, kogo zupełnie nie znam, na temat gwałtu, a teraz w tym tygodniu inny mężczyzna wysłał mi zdjęcie swojego penisa we wzwodzie. Blokowanie tych osób nie rozwiązuje sprawy. Ludzie nie wiedzą, jaka jest moja osobista historia przemocy seksualnej, a te niechciane wiadomości są niedopuszczalnym zachowaniem ”- dodała.

Pani O’Donovan powiedziała, że ​​uważa, że ​​bardzo ważne jest, aby ofiary takich zachowań w sieci wiedziały, w jaki sposób mogą zgłaszać te przestępstwa, gdy już się pojawią.

„Z wiadomości, które otrzymałam od ludzi, odkąd to opublikowałam, jasno wynika, że ​​takie zachowania są czymś, czego wiele kobiet, a zwłaszcza młode kobiety, padło ofiarą”.

„Zachęcam inne kobiety, aby zgłaszały na policję takie nieprzyzwoite zachowania w Internecie”- powiedziała O’Donovan.

Podobne artykuły

Social media

19,568FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!