fbpx
0.7 C
Dún Laoghaire
czwartek, 6 maja, 2021

Protest przeciw lockdownowi w centrum Cork

Ponad 300 osób uczestniczyło dziś po południu w proteście przeciwko lockdownowi w mieście Cork – informuje Irish Examiner.

Protestujący zebrali się na ulicy Grand Parade wczesnym popołudniem, po czym pomaszerowali w stronę sklepu Brown Thomas na St Patrick’s St, gdzie ustawiono prowizoryczną scenę.

Protest pod nazwą „Rally for Truth”, podobnie jak te, które miały miejsce w mieście w kwietniu i marcu, został zorganizowany przez „The People’s Convention”.

Wielu z obecnych trzymało tabliczki z przesłaniami potępiającymi rząd i urzędników zdrowia publicznego.

Pojawiły się też transparenty skierowane do ​​konkretnych polityków, w tym ministra zdrowia Stephena Donnelly’ego i byłego ministra Eoghana Murphy’ego, który zrezygnował z zasiadania w Dáil Éireann na początku tygodnia.

Protestujący niosąc flagi Irlandii śpiewali pieśni wzywające do zniesienia ograniczeń Covid-19.

Przez cały czas trwania protestu w centrum miasta obecna była Garda.

 

Rzecznik Gardy powiedział, że otrzymali informację o dzisiejszym proteście poprzez media społecznościowe i wdrożyli policyjne procedury dotyczące takich wydarzeń.

„Ustawa o zdrowiu z 1947 r. (Sekcja 31A – tymczasowe ograniczenia) (Covid-19) rozporządzenia 2021, z późniejszymi zmianami, obecnie obowiązują.

To nakłada pewne ograniczenia na osoby organizujące odpowiednie wydarzenia na świeżym powietrzu i uczestniczące w nich ”- powiedział rzecznik.

Podczas dzisiejszego protestu nie zgłoszono żadnych incydentów ani aresztowań.

Podobne artykuły

Social media

19,568FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!