fbpx
15.5 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

Polaków do szczepień ma zachęcić loteria Narodowego Programu Szczepień

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień. Każdy zaszczepiony Polak będzie w niej miał szansę wygrać samochód hybrydowy lub nagrodę pieniężną. Rząd wprowadzi także zachęty finansowe dla gmin z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia.

Pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk podkreślił, że “na razie tylko przedstawia założenia loterii programu szczepień”.

– “Za dwa tygodnie z Totalizatorem Sportowym pokażemy dokładnie, jak ten program będzie wyglądał “- wyjaśnił.

“To będzie zadanie realizowane przez Totalizator Sportowy. Poza tym włączy się w to przedsięwzięcie również szereg spółek skarbu państwa”.

Minister dodał, że “formuła loterii umożliwi dołączenie samorządom, które tak jak Warszawa zgłaszały chęć włączenia się do takiej loterii, mając bardzo atrakcyjne nagrody w swoich miastach, dla swoich mieszkańców”.

Michał Dworczyk zapowiedział, że “nagrody będą atrakcyjne”.

“Każdy uczestnik tej loterii będzie miał cztery szanse na wygraną.” (…)  “Mniej więcej co 2000 osoba, która będzie się szczepiła, będzie otrzymywała 500 złotych. Co tydzień odbędzie się losowanie nagrody po 50 tysięcy złotych, do tego  różnego rodzaju nagrody rzeczowe, jak hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo czy ubezpiecze. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy złotych plus samochód hybrydowy. A w finale dwa razy po milion złotych i również samochód hybrydowy “.  Jak wyjaśnił Dworczyk, w loterii mogą także brać udział osoby, które już się zaszczepiły.

“Wierzymy, wzorem innych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, że taka loteria pozytywnie wpłynie na zainteresowanie programem szczepień. Na te wszystkie działania, w pierwszym rzędzie ze środkami dla samorządów, wydamy 140 milionów złotych.” – powiedział szef kancelarii premiera.

Według niego to “pieniądze przeznaczone po to, byśmy jak najszybciej poradzili sobie z pandemią. Tym samym jak najszybciej mieli zaszczepioną większą część populacji, bo to jest jedyna droga, żeby pokonać koronawirusa “.

Do wtorku w Polsce wykonano ponad 18 mln szczepień, liczba osób w pełni zaszczepionych wyniosła blisko 5,7 mln.

ŹródłoPAP

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!