fbpx
15.5 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

Gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid-19 w Limerick

Urzędnicy zajmujący się zdrowiem publicznym są zaniepokojeni gwałtownym wzrostem liczby przypadków Covid-19 w Limerick, podaje RTE.

Lokalni urzędnicy ds. zdrowia uważają, że wzrost liczby przypadków ma związek ze spotkaniami towarzyskimi w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Według wstępnych danych, w niedzielę wykryto 11 przypadków , w poniedziałek 20 przypadków a we wtorek 22 przypadki. W ciągu kolejnych dni liczby rosły. W środę wykryto 38 przypadków, a w czwartek już 46.

Według urzędników imprezy domowe, spotkania w pomieszczeniach i ich transmisja do miejsc pracy to tylko niektóre z czynników wpływających na wzrost liczby zachorowań.

Dr Mai Mannix, dyrektor Public Health Mid-West, powiedział: „Nie widzieliśmy tego poziomu infekcji w społeczności od początku marca. To jest bardzo niepokojący trend. Jeśli wzrost codziennych przypadków utrzyma się w tym tempie, to w połączeniu z  cyberatakiem, znajdziemy się w bardzo niepokojącej sytuacji ”.

Każdy, kto ma objawy lub podejrzewa, że ​​miał kontakt z osobą chorą, jest proszony o umówienie się na test PCR w Limerick Covid Test Center.

ŹródłoRTE

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!