fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Wahania w postawie wobec szczepionek

Profesor Pete Lunn z jednostki badań behawioralnych ESRI powiedział, że on i jego koledzy przeprowadzili obszerne badanie na temat wahań w postawie wobec szczepionek.

Naukowcy zauważyli powolny, ale stały wzrost akceptacji szczepionki. Coraz więcej osób twierdzi, że na pewno ją przyjmie.

„Jedną z bardziej fascynujących rzeczy, które się ujawniły, jest to, że to nie przerażające historie czy obawy o skutki uboczne były głównymi czynnikami powodującymi obawy przed szczepionkami. Ludzie, którzy byli najbardziej niezdecydowani, tak naprawdę nie rozumieli lub nie znali ich korzyści.”

„Przeprowadziliśmy kilka badań wiedzy ludzi na temat szczepionek. Stwierdziliśmy, że ci, którzy się wahają, byli najmniej skłonni śledzić wiadomości Covid i  najmniej czytali o szczepionkach.“

„Myślę, że to ważna informacja. Wciąż jest bardzo dużo wiadomości, aby dotrzeć do tego, jak skuteczne są te szczepionki.”

„To, co częściowo zwiększa liczbę osób, które mówią „Tak, wezmę ”, to fakt, że ludzie stają się bardziej świadomi skuteczności tych szczepionek”.

Zastępca dyrektora medycznego Ronan Glynn powiedział, że „na szczeblu politycznym nie było absolutnie żadnego samozadowolenia w związku z wahaniem zaufania do szczepień.”

„Mówię o tym od grudnia ubiegłego roku, jestem bardzo zaniepokojony kwestią braku zaufania do szczepionek. Jednym z naszych głównych wyzwań będzie zapewnienie odpowiedzi na uzasadnione obawy ludzi”

W ciągu ostatnich kilku lat, widzimy rosnący brak zaufania do szczepień. Wiemy, że wątpliwości może rozwiązać lekarz rodzinny, farmaceuta, oraz pracownicy służby zdrowia mieszkający i pracujący w swoich społecznościach. 

“To oni będą poświęcać czas dla osób, które mają obawy. To właśnie te rozmowy ostatecznie przekonają większość ludzi do przyjęcia szczepionki” – uważa Glynn.

ŹródłoIndependent

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!