fbpx
16 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

Rezerwacja kwaranntanny hotelowej niemożliwa, ponieważ nie ma wolnych pokoi

Według portalu rezerwacji dla pasażerów przybywających do Irlandii, w hotelach wyznaczonych na odbycie kwarantanny, nie ma wolnych pokoi.

Irish Independent informuje, że przy próbie rezerwacji pobytu na 12 nocy portal podaje, że do poniedziałku 19 kwietnia nie ma miejsc.

Pasażerowie przybywający z 16 krajów dodanych do listy, będą musieli zameldować się w hotelach kwarantanny od czwartku. Niestety rezerwacje są niemożliwe, ponieważ na stronie pokazuje się informacja, że pokoje są niedostępne.

Portal rezerwacyjny został uruchomiony w tych krajach dopiero 12.04 po południu. Natomiast informacje ze strony rządu o zmianach na liście zostały podane już w zeszły piątek.

Wtedy nastąpił niewielki wzrost rezerwacji pokoi. Wiele podróżujących postanowiło jednak zmienić swoje plany, by obejść konieczność opłaty prawie dwóch tysięcy euro za pokój. Ewentualnie postanowili poczekać na możliwe zmiany decyzji rządu, do czasu daty planowanej podróży.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że dotychczas zarezerwowano 477 pokoi na kwiecień i 48 pokoi na maj. 

Od początku wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny hotelowej w systemie było dostępnych około 650 łóżek hotelowych. Po dodaniu państw do liscie zwiększono również ilość dostępnych miejsc w hotelach do 1100 łóżek. 

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział, że luka między dodaniem krajów do listy w piątek a rozpoczęciem kwarantanny w czwartek została zaprojektowana tak, aby dać pasażerom czas na rezerwację w wyznaczonych hotelach.

„Nie chcemy sytuacji, w której ludzie przyjeżdżają do kraju i nie mają rezerwacji”. – powiedział Donnelly.

Rzecznik Departamentu Zdrowia powiedział, że kwestie operacyjne w ramach przygotowań były prowadzone przez cały weekend.

Independent.ie skontaktował się z działem w celu skomentowania braku dostępności rezerwacji na przygotowanej w tym celu stronie.

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!