fbpx
0 C
Dún Laoghaire
czwartek, 6 maja, 2021

Uczniowie ze szkoły polonijnej sprzątali plaże

W niedzielę 25 kwietnia uczniowie polonijnej szkoły Akademia Razem z Cork wraz z rodzinami wzięli udział w akcji sprzątania w ramach „National Spring Clean 2021”.

Otrzymaliśmy relację i zdjęcia od naszego partnera Centrum Together-Razem i gratulujemy pięknego zaangażowania tej szkole polonijnej z Cork.

Poniżej przesłana do nas relacja.

 

Akcja sprzątania odbyła się na terenie Inch Strand Beach we wschodnim Cork w piękną słoneczną niedzielę.

Przed rozpoczęciem sprzątania desygnowany Safety Officer przeprowadził wszystkich przez bezpieczne zasady sprzątania zgodnie z regulacjami COVID-19.

Następnie dzieci otrzymały kamizelki, rękawiczki, a dorośli worki na śmieci i wszyscy rozproszyli się z zachowaniem dystansu po szerokiej plaży.

W akcji na plaży uczestniczyło ponad 30 osób i wzbudzała zainteresowanie wśród wypoczywających osób. Pojawiały się zapytania, kiedy ponownie będzie możliwość sprzątania. Osoby postronne wyrażały swoje uznanie dla zaangażowania polskiej społeczności.

W tym roku plaża nie była tak zanieczyszczona śmieciami, jak to miało miejsce 2 lata temu, o czym przypominali rodzice biorący udział w sprzątaniu w latach poprzednich.

Jednakże mimo tego uzbierało się kilka wielkich worków ze śmieciami.

Sprzątanie uczniów odbywało się również w innych miejscach hrabstwa i ciągle czekamy na relacje.

Nie wszystkim rodzicom udało się dojechać na plażę w Inch, więc organizowali się we własnym zakresie by dołączyć do akcji.

W regionalnym parku w Ballincolig rodzice z uczniami również uczestniczyli w akcji, za co im bardzo dziękujemy.

 

Społeczne zaangażowanie uczniów

Należy przypomnieć, że szkoła polonijna Akademia Razem promuje akcje pro-społeczne wśród dzieci zachęcając je do szanowania środowiska i otoczenia. Takie działania również budują dobry wizerunek Polaków za granicą. Organ założycielski szkołę to przecież organizacja pożytku publicznego Centrum Together-Razem, której celem jest wspieranie Polonii w Irlandii i promowanie działań integracyjnych.

Udział w kampanii został poprzedzony zajęciami o zagrożeniach i działaniach, jakie możemy podejmować w obliczu zanieczyszczenia środowiska.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za zaangażowanie i udział w kampanii.

Akademia Razem to szkoła inna niż wszystkie.

To nowoczesna i przyjazna dziecku szkoła, do której dzieci lubią przychodzić i się uczyć. Dzieci uczą się języka polskiego oraz wiedzy o Polsce uczestnicząc między innymi w takich akcjach. Każda okazja do nauki pisania i czytania po polsku jest dobra.

Dzieci mają weekendy wolne od szkoły, a zajęcia odbywają się w środku tygodnia.

Celem szkoły jest nauczanie języka polskiego oraz przekazywanie wiedzy o kulturze kraju pochodzenia ich rodziców. Dla nas ważne jest, aby dzieci zachowały wiedzę o dziedzictwie swoich rodziców, znały i pielęgnowały polskie tradycje i umiały komunikować się z bliskimi w Polsce.

Akademia Razem działa hybrydowo i oferuje zajęcia stacjonarne, ale też online.

Właśnie rozpoczęły się zapisy do klas zdalnych na nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich rodziców do Akademii Razem.

Jeśli mieszkasz gdziekolwiek w Irlandii już dziś możesz zapisać swoje dziecko do szkoły na nowy rok szkolny od września 2021 – o zasadach zapisów można przeczytać tutaj.

 

O kampanii:

National Spring Clean to rozpoznawalna inicjatywa porządkowania i sprzątania w Irlandii. Kampania prowadzona jest od 1999 roku, a jej głównym celem jest zachęcanie wszystkich  do aktywnego udziału i wzięcia odpowiedzialności za śmieci poprzez faktyczne sprzątanie w swoim lokalnym środowisku.

National Spring Clean jest zarządzane przez organizacje An Taisce od 1999 roku we współpracy z ministerstwem środowiska oraz władzami lokalnymi

Podobne artykuły

Social media

19,568FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!