fbpx
0.7 C
Dún Laoghaire
czwartek, 6 maja, 2021

Plan łagodzenia restrykcji od 10 maja

National Public Health Emergency Team (NPHET) dał zielone światło dla znacznego złagodzenia ograniczeń w nadchodzących tygodniach.

Nie nastąpi to jednak wcześniej niż 10 maja, ponieważ liczba przypadków koronawirusa jest nadal weryfikowana przez NPHET.

W czwartek nastąpi formalne ogłoszenie planu.

Zgodnie z planami omawianymi przez rządowy komitet ds. Covid-19, od 10 maja mogłoby być dozwolone podróżowanie między hrabstwami.

Prawdopodobnie sklepy będą mogły wznowić usługi “click and collect”. Zostaną wznowione również wszystkie prace budowlane.

Jeszcze w maju salony fryzjerskie  będą mogły ponownie otworzyć swoje drzwi. Planowane jest także powolne otwieranie sklepów detalicznych.

Maksymalnie 50 osób będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach, w tym w weselach i mszach. Jednak liczba osób, które mogą uczestniczyć w wydarzeniach poza kościołem, będzie ograniczona. Sześć osób będzie mogło uczestniczyć w przyjęciu weselnym w pomieszczeniach, a 15 w plenerze.

Liczba osób, które będą  mogły spotykać się na świeżym powietrzu, wzrośnie z dwóch gospodarstw domowych do trzech.

Od początku czerwca, zgodnie z planami  ministra zdrowia Stephena Donnelly’ego, puby i restauracje, będzie mogły serwować posiłki na zewnątrz . Oczekuje się, że w tym czasie hotele, pensjonaty i pensjonaty będą również mogły ponownie zacząć działać .

W czerwcu liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w przyjęciu weselnym pod dachem, wzrośnie do 25 osób.

Wpływ złagodzenia restrykcji w maju będzie uważnie obserwowany przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej czerwca.

Prawdopodobnie rząd ogłosi także, że  osoby, które otrzymały pierwszą szczepionkę, będą mogły spotkać się  z inną osobą, która również otrzymała pierwszą dawkę – w zależności od otrzymanej szczepionki.

Osoby, które otrzymały szczepionkę Johnson & Johnson, mogą spotkać się w pomieszczeniach po dwóch tygodniach od zaszczepienia. Te, które otrzymają AstraZeneca, mogą spotkać się po czterech tygodniach od pierwszej dawki. Osoby, które otrzymają Pfizera, mogą spotkać się tydzień po drugiej dawce , a ci, którzy otrzymają Modernę, mogą spotkać się dwa tygodnie po niej.

 

 

ŹródłoIndependent

Podobne artykuły

Social media

19,568FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!