fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Niezaszczepieni z zakazem odbywania stażu w placówkach HSE

Pielęgniarki i inni studenci nauk medycznych, którzy odmawiają szczepienia przeciwko Covid-19, mają teraz zakaz odbywania stażu w placówkach HSE.

Decyzja HSE może spowodować, że niektórzy studenci nie zaliczą modułu praktyki klinicznej na ich kursie lub będą musieli powtarzać rok.

Nowa zasada odnosi się do bezpłatnych praktyk klinicznych. Nie ma jednak zastosowania do pielęgniarek czwartego roku uznawanych za część personelu HSE.

W liście do uczlni wyższych kształcących zawody medyczne, dyrektor kliniczny HSE, dr Colm Henry, powiedział, że nowe środki są niezbędne dla „bezpieczeństwa pacjentów, personelu i studentów”.

 

„Wszyscy jesteśmy zgodni, że bezpieczeństwo pacjentów, personelu i studentów pozostaje wspólnym kluczowym priorytetem.”

 

„Grupa robocza ds. szczepień HSE Covid-19 podjęła decyzję. Prosimy, aby Wasze instytuty stosowały ją teraz do wszystkich praktyk studenckich w placówkach HSE ze skutkiem od 1 kwietnia 2021 r. Studenci kwalifikujący się do szczepienia, którym zaoferowano szczepienie a go odmówili, nie powinni być przydzielani do praktyk klinicznych w ośrodkach HSE.”

 

„Można to będzie zweryfikować w miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej”.

 

HSE mówi, że zasady mają zastosowanie do wszystkich studentów.

Wyjątkiem są „bardzo wyjątkowe okoliczności, w których istnieje konkretne i udokumentowane medyczne przeciwwskazanie do szczepienia studenta opieki zdrowotnej”.

 

Jedna ze studentek pielęgniarstwa z drugiego roku studiów powiedziała Irish Independent, że nie chce być szczepiona szczepionkami mRNA (Moderna lub Pfizer), ale rozważyłaby inną szczepionkę.

„Prawie wszyscy moi koledzy z klasy już przyjęli szczepionkę. Natomiast, kiedy o tym z nimi rozmawiałam, słyszałam, że wielu mówiło, że wszyscy powinniśmy mieć wybór. Nikt nie powinien być przymuszany.”

 

„Nie jestem przeciwny szczepionce i cieszę się z powodu każdego, kto chce i otrzymał ją. Natomiast uważam, że mamy prawo do autonomii ciała. Nikt nie może nikogo zmusić do zażywania leków, których nie chce brać.”

ŹródłoIndependent

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!