fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Nauczyciele grożą strajkiem

Nauczyciele rozważają akcję strajkową, podaje Irish Examiner. Decyzja taka zapadła po informacji o zmienionych planach szczepień.

Związki zawodowe nauczycieli twierdzą, że ich członkowie rozważą akcję strajkową w związku ze zmianami w programie szczepień przeciwko Covid-19.

Irlandzki Związek Nauczycieli (TUI) i Stowarzyszenie Nauczycieli Średnich (ASTI) przygotowują wnioski do dyskusji przed dorocznymi konferencjami.

Uważa się, że Irlandzka Narodowa Organizacja Nauczycieli (INTO) robi to samo.

Nauczyciele mieli otrzymać szczepionki jako niezbędni pracownicy, ale rząd zgodził się w zeszłym tygodniu zmienić listę priorytetów programu szczepień na model oparty na kryterium  wieku.

Michael Gillespie, sekretarz generalny TUI, mówi, że szczepienie nauczycieli zapewniłoby, że szkoły pozostaną otwarte.

„Jeśli możesz zaszczepić nauczycieli, możesz chronić zrównoważone ponowne otwieranie szkół” – powiedział.

„Rząd nieustannie podkreślał, że jedną z rzeczy, które chce w pełni otworzyć, są szkoły. Cóż, jeśli chce, aby szkoły pozostały otwarte, należy zaszczepić nauczycieli”.

ASTI twierdzi, że nauczyciele są źli, że zostali „całkowicie odrzuceni” w nowym programie szczepień.

Prezes ASTI, Ann Piggott, mówi, że rząd musi zmienić tę decyzję.

„Nie jestem pewna, co faktycznie pociągnie za sobą ten wniosek ani czy członkowie zdecydują się go zatwierdzić, ale zamierzamy uchwalić taki, który w pewnym sensie będzie oznaczał, że będziemy wyrażać nasz smutek z powodu tego, co się stało. Stało się coś złego, nauczyciele są zirytowani. Tę decyzję należy odwołać lub zmienić w jakiś sposób i musimy zacząć działać”.

 

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!