fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Morawiecki: „Pomożemy Polakom w Irlandii z kwarantanną hotelową”

Kancelaria Premiera wydała komunikat dziś rano, że Polska nie zgadza się na zamykanie obywateli Polski w hotelach w ramach kwarantanny hotelowej w Irlandii – podała Polska Agencja Prasowa.

„To pogwałcenie praw obywateli Unii Europejskiej” – powiedział rzecznik Premiera.

Rzecznik premiera dodał, że Premier Morawiecki wyszedł z propozycją pomocy Polakom w Irlandii.

Morawiecki: „Pomożemy rodakom w Irlandii. Właśnie wydałem dyspozycję Ministrowi Spraw Zagranicznych wydzierżawienia nieużywanego pasa startowego lotniska w Knock, aby wykorzystać je do umożliwienia podróży Polakom do Irlandii.”

Pas lotniska w Knock będzie miał status specjalnej wyłączonej strefy dyplomatycznej i nie będzie konieczności podporządkowania się irlandzkim wymogom kwarantanny.

Rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział, że zostały przygotowane 3 specjalne samoloty polskich lini lotniczych LOT z Warszawy, które będą latać do Knock w każdą sobotę i wtorek z Okęcia w Warszawie.

Opozycja skrytykowała plan Morawieckiego, który może wywołać pogorszenie stosunków dyplomatycznych na linii Polska-Irlandia.

 

UWAGA: Drodzy rodacy – pod artykułem jest źródło – spójrzcie wnikliwiej i więcej uśmiechu Wam życzymy w dzień 1 kwietnia !!!

ŹródłoPrima Aprilis

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!