fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Francja, Włochy, USA na liście do kwarantanny i nowe przepisy dotyczące testów dla wszystkich

Francja, Włochy, Stany Zjednoczone i Kanada to niektóre z 16 krajów, które dziś wieczorem zostały dodane przez rząd do listy kwarantanny hotelowych – podał przed chwilą Irish Examiner.

Dodatkowe kraje, które należy dodać do listy to też: Bangladesz, Belgia, Kenia, Luksemburg, Pakistan, Turcja, Armenia, Bermudy, Bośnia i Hercegowina, Curaçao, Malediwy, Ukraina.

Chociaż Niemcy były typowane przez ekspertów ds. zdrowia publicznego, nie należą one do krajów, które zostaną dodane do listy, ponieważ poziom mutacji COVID-19 nie jest obecnie uważany za niepokojący.

Izrael, Albania i St Lucia mają zostać usunięte z listy, jednak osoby obecnie objęte obowiązkową kwarantanną z tych trzech krajów będą musiały zakończyć cały okres pobytu i nie będą mogły wcześniej opuszczać zakwaterowania w hotelu.

Rozumie się, że kraje zostaną dodane do listy w dwóch turach.

Od przyszłego czwartku osoby przyjeżdżające z Francji, Belgii, Włoch, Luksemburga, Turcji, Kenii i Pakistanu będą musiały przejść obowiązkową kwarantannę hotelową.

Rząd następnie w przyszły czwartek doda również Stany Zjednoczone i Kanadę, ale ministrom powiedziano, że na ten dzień będą potrzebne dodatkowe miejsca w hotelach.

Obecnie dostępnych jest 654 pokoi do kwarantanny hotelowej, jednak w najbliższych tygodniach planuje się podwoić tę liczbę.

Irish Times z kolei sugeruje, że w kolejnej turze lista zostanie rozszerzona o Holandię i Polskę piszac o tym tutaj. Z uwagi na liczbę przylatujących z tych dwóch krajów hotele mogą nie mieć zdolności przyjąć tak dużej liczby podróżnych.

Irish Times napisał, ze tylko między 29 marca, a 4 kwietnia z tych dwóch krajów do Irlandii przylaciało 2542 podróżnych.

 

Wdrożony zostaje też nowy przepis dotyczący kwarantanny domowej.

 

Osoba wjeżdżająca do kraju z negatywnym wynikiem testu PCR będzie musiała również przed wjazdem do Irlandii zarezerwować dodatkowy test w HSE następujący pięć dni po przylocie. Dotyczyć to ma wszystkich krajów, w tym i Polski.

 

 

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!