fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Dziesięć przypadków Covid-19 u osób umieszczonych w kwarantannie hotelowej

Dziesięć przypadków Covid-19 wykryto wśród przybyszów do kraju, którzy zostali umieszczeni w kwarantannie hotelowej. Kwarantannie poddano do tej pory 419 osób.

Liczby zostały potwierdzone przez HSE w trakcie konferencji prasowej – podaje The Irish Times

System kwarantanny hotelowej zapowiadany od miesięcy, zaczął działać pod koniec marca. Goście przechodzą testy w pierwszym i dziesiątym dniu ich 12-dniowej kwarantanny.

Według HSE w nadchodzących tygodniach liczba podróżnych, którzy będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę hotelową, znacznie wzrośnie.

Covid-19 w liczbach

W ciągu siedmiu dni – do 6 kwietnia, nie zgłoszono żadnych zgonów spowodowanych Covid-19 w grupie 65 plus. Grupa ta stanowiła 92% wszystkich zgonów w kraju podczas pandemii.

Dla porównania, w drugim tygodniu stycznia zmarło 581 osób.

Liczba zmarłych w wieku powyżej 65 lat była mniejsza niż 20 w każdym z ostatnich pięciu tygodni. Natomiast 13 tydzień tego roku jest  pierwszym, w którym nie odnotowano zgonów w ogóle.

Dyrektor kliniczny HSE, dr Colm Henry, powiedział, że doszło do „dużego załamania” infekcji i zgonów wśród szczepionych grup.

W zeszłym tygodniu w domach opieki było tylko 14 przypadków wirusa, co stanowi najniższy poziom od początku pandemii.

Liczba zakażonych pracowników służby zdrowia jako procent całej populacji spadła z 15% do 3% po szczepieniu.

Szczepienia poza kolejnością

Dyrektor naczelny HSE Paul Reid powiedział, że szczepienia pracowników szkół specjalnych poza kolejnością nie powinny były mieć miejsca.

Personel szkół specjalnych z Dublina i Wicklow znalazł się wśród łącznie 191 osób, które zaszczepiono z listy rezerwowej na stadionie Aviva w celu „uniknięcia marnotrawstwa”.

Zostali oni zaszczepieni w przekonaniu, że należą do kategorii pracowników służby zdrowia pierwszej linii. 

Pan Reid powiedział, że chciałby przeprosić za szczepienia personelu.

Powiedział jednak, że sprawa nie była porównywalna z incydentem, w którym personel prywatnej szkoły St Gerard’s School w Bray został zaszczepiony po telefonie od dyrektora generalnego Beacon Hospital, Michaela Cullena.

 

„Ważne jest, abyśmy otwarcie nie demonizowali ludzi. Ważne jest również, abyśmy nie świętowali tam, gdzie ludzie naruszyli system” – stwierdził.

 

Do tej pory zaszczepiono 245 000 pracowników służby zdrowia, z których 146 000 pracuje bezpośrednio dla HSE.

 

Reid oświadczył, że przewiduje, że w przyszłym tygodniu osobom w wieku powyżej 70 lat i tym, którzy mają potencjalnie niebezpieczne choroby długoterminowe, zostanie podanych od 180 000 do 190 000 szczepionek.

 

Powiedział, że cel 250 000 szczepień tygodniowo zostanie osiągnięty dopiero od końca kwietnia do początku maja.

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!