fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Dzień Ziemi i akcja szkoły polonijnej

W dniu dzisiejszym obchodzony jest międzynarodowy Dzień Ziemi. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu.

Wczoraj otrzymaliśmy informacje od naszego partnera, iż polonijna szkoła dla polskich dzieci Akademia Razem organizuje akcję sprzątania, która jest częścią większej ogólnokrajowej kampanii w Irlandii zwanej Narodowe Wiosenne Sprzątanie 2021.

National Spring Clean to rozpoznawalna inicjatywa porządkowania i sprzątania w Irlandii. Kampania prowadzona jest od 1999 roku, a jej głównym celem jest zachęcanie wszystkich  do aktywnego udziału i wzięcia odpowiedzialności za śmieci poprzez faktyczne sprzątanie w swoim lokalnym środowisku.

National Spring Clean jest zarządzane przez organizacje An Taisce od 1999 roku we współpracy z ministerstwem środowiska oraz władzami lokalnymi.

W akcji sprzątania od wielu lat bierze udział fundacja Centrum Together-Razem oraz działające w ramach organizacji grupa Aktywni Seniorzy Razem oraz szkoła polonijna Akademia Razem. Tutaj link do wydarzenia z wcześniejszych lat. Mamy informacje, że  grupa seniorska w kolejnym tygodniu również będzie sprzątać wybrane miejsce w okolicach Cork.

W tym roku akcja zaplanowana została na niedzielę i dzieci ze szkoły wraz z rodzicami będą sprzątać jedną z lokalnych plaż w okolicach Cork.

Akcje taka jak ta pokazują naszym gospodarzom, że Polacy angażują się w życie społeczne w Irlandii traktując poważnie miejsce, gdzie żyją i mieszkają i nie są im obojętne problemy zaśmiecania tak często spotykane w wielu miejscach użyteczności publicznej.

 

Dzieci z kółka dziennikarskiego działającego przy szkole przygotowały krótki klip video pokazujący jak zaśmiecone są miejsca użyteczności publicznej i przygotowały plakat informacyjny o akcji tegorocznej organizowanej przez szkołę Akademia Razem.

 

O szkole

Akademia Razem jak można znaleźć na ich stronie to nowoczesna i przyjazna dziecku szkoła, do której dzieci lubią przychodzić i sie uczyć. Dzieci mają weekendy wolne od szkoły, a zajęcia odbywają się w środku tygodnia.

Celem szkoły jest nauczanie języka polskiego oraz przekazywanie wiedzy o kulturze kraju pochodzenia ich rodziców. W formie zabawy uczymy dzieci czytać, pisać w j. polskim, przedstawiamy kulturę, historię i geografię Polski.

Szkoła działa hybrydowo i oferuje zajęcia stacjonarne, ale też online. Właśnie rozpoczęły się zapisy do klas zdalnych na nowy rok szkolny.  O zapisach do szkoły można przeczytać tutaj.

 

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!