fbpx
9.7 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Pozytywny wynik testu PCR u zaszczepionych pracowników domu opieki

Dom opieki Dealgan House w Dundalk w hrabstwie Louth wstrzymał wszystkie wizyty. Decyzja została podjęta po tym, jak dwóch w pełni zaszczepionych członków personelu uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. 

W oświadczeniu dla Independent, rzecznik domu opieki , powiedział, że przypadki wykryto po rutynowych testach przeprowadzanych co dwa tygodnie w placówce.

„Obydwie osoby zostały w pełni zaszczepione, dugą dawkę otrzymały w lutym. Obecnie nie mają żadnych objawów” – powiedział rzecznik.

„Wszyscy mieszkańcy domu opieki są w pełni zaszczepieni. Tymczasowo zawiesiliśmy odwiedziny. Czekamy na decyzje”.

Dealgan House był jednym z najbardziej dotkniętych domów opieki. Podczas pierwszej fali pandemii z powodu Covid-19 zmarło 23 mieszkańców. Podobnie jak większość irlandzkich domów opieki jest własnością prywatnej firmy.

Mówiąc o ostatnich przypadkach, poseł Ged Nash z Partii Pracy powiedział lokalnej stacji radiowej LFM, że należy skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa.

„Na szczęście wszyscy mieszkańcy, jak zakładam, we wszystkich domach opieki w całym kraju, przeszli drugie szczepienia” – powiedział.

„Widzimy, jak w wyniku szczepień, liczba chorych na Covid w domach opieki dramatycznie spadła w ciągu ostatnich kilku tygodni.”

„Wczoraj przeczytałem kilka informacji z USA. Sugerują one, że istnieje, co opisano w gazecie, niewielka, ale rosnąca liczba osób, które zostały zaszczepione, ale zaraziły się Covid-19. Osoby te często pozostają bezobjawowe.”

„Wirus może żyć w tobie, więc może występować pewna zdolność przenoszenia. To może budzić obawy, ale najważniejsze, że szczepienie chroni przed wizytą w szpitalu i zapewnia zdrowie.”

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!