fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Dodatkowe “swobody” dla osób w pełni zaszczepionych

Dodatkowa “wolność” zostanie przyznana osobom w pełni zaszczepionym – powiedział Tánaiste.

Leo Varadkar potwierdził, że rząd opracowuje „cyfrową przepustkę szczepionki z zielonym certyfikatem”. Tak aby ludzie mogli udowodnić, że zostali w pełni zaszczepieni.

W Poniedziałek Wielkanocny Varadkar zamieścił komentarz w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, wychwalając postępy Irlandii w walce z Covid-19.

Tánaiste powiedział, że irlandzki program szczepień ma przyspieszyć w nadchodzących tygodniach.

Wdrażanie szczepień w Irlandii nie obyło się bez  problemów. Krytykowano brak organizacji i problemy z dostawami. Nie obyło się też bez kontrowersji dotyczących pomijania kolejki.

W piątek (2.04) podano 30 500 dawek, co stanowi rekordowy wynik w ciągu jednego dnia od początku wprowadzenia planu szczepień.

Irlandia jest teraz na dobrej drodze, aby w tym tygodniu przekroczyć granicę miliona dawek, a Leo Varadkar obiecał “przyspieszenie w nadchodzących tygodniach”.

„Przewidujemy, że do połowy maja większość dorosłych otrzyma pierwszą dawkę, a osoby powyżej 70. roku życia zostaną w pełni zaszczepione. Do końca czerwca zdecydowanej większości populacji podamy pierwszą dawkę.”

Rząd wiąże też duże nadzieję z pojawieniem się szczepionki Johnson and Johnson, którą podaje się w jednej dawce.

Leo Varadkar powiedział: “Wiem, że wiele osób może mieć wrażenie, że nigdy nie doczekają się szczepienia. Zaskoczymy Cię. Jak mówię, większość dorosłych otrzyma pierwszą dawkę do końca maja, to już niedługo”.

– Im bardziej program szczepień będzie postępował, tym szybciej nastąpi ponowne otwarcie kraju  – powiedział Varadkar.

„Wiele osób, najbardziej narażonych, zostanie w tym momencie (koniec maja)w pełni zaszczepionych, a to pozwoli nam podjąć decyzje dotyczące ponownego otwarcia kraju, których nie mogliśmy podjąć w zeszłym tygodniu” – powiedział.

Varadkar powiedział, że jeśli “liczby nadal będą podążać w dobrym kierunku”, rząd rozważy ponowne otwarcie w maju  usług detalicznych i osobistych, takich jak fryzjerzy.

Do 2 kwietnia w Irlandii podano około 923 878 dawek szczepionki Covid-19.

W sumie 655 292 osób otrzymało pierwszą dawkę, a 268 586 osób otrzymało drugą dawkę.

 

 

Poprzedni artykułNauczyciele grożą strajkiem
Następny artykułZima nie odpuszcza

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!