fbpx
11.4 C
Dún Laoghaire
środa, 4 sierpnia, 2021

Carphone Warehouse zamyka swoje sklepy w Irlandii

Carphone Warehouse zamyka ponad 80 sklepów w Irlandii, a w rezultacie prawie 500 osób straci pracę przekazał Irish Times.

Firma posiada 69 samodzielnych sklepów i 12 sklepów w centrach handlowych. W wyniku zamknięcia skleów spodziewanych jest łącznie 486 zwolnień pracowników.

Pracownicy zostali poinformowani o decyzji, a strona internetowa firmy również została zamknięta ze skutkiem natychmiastowym.

Firma macierzysta Dixons Carphone wydała oświadczenie, w którym decyzję uzasadnia zmianami w sposobie dokonywania zakupów.

„W ramach szerszej transformacji firmy w jedną połączoną i dochodową działalność, podjęto trudną, ale niezbędną decyzję o zamknięciu Carphone Warehouse w Irlandii, zgodnie z wcześniejszą decyzją o zamknięciu wszystkich samodzielnych sklepów Carphone Warehouse w Wielkiej Brytanii w 2020 roku”.

Liczba klientów w sklepach spadła w ciągu ostatniego roku o ponad 40 procent, podała firma, a klienci coraz częściej kupują telefony bez karty SIM.

Miesiąc temu Vodafone, największy operator telefonii komórkowej w Irlandii zapowiedział, że ma zaprzestać sprzedaży telefonów za pośrednictwem punktów sprzedaży detalicznej.

Ta decyzją jest następstwem rozmów z  siecią Eir na temat przyszłych relacji, a także po tym, jak jego firma macierzysta z Wielkiej Brytanii zamknęła w zeszłym roku ponad 530 sklepów w całej Wielkiej Brytanii zwalniając prawie 3000 osób.

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!