fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Zlokalizowano dwie z trzech osób, które uciekły z hotelowej kwarantanny

Dwie z trzech osób, które wczoraj opuściły obowiązkową kwarantannę hotelową w Dublinie, zostały zlokalizowane. Jedną z tych osób odnalazła Garda, a druga z tych osób samodzielnie wróciła do hotelu.

Trwają poszukiwania trzeciej osoby.

Trójka uciekła z hotelu Crowne Plaza w Santry w hrabstwie Dublin.

 

W dzisiejszym programie RTÉ This Week, minister spraw zagranicznych Simon Coveney potwierdził, że dwie osoby, które opuściły hotel znajdują się z powrotem w hotelu.

„Gardai wykonują swoją pracę w zakresie lokalizowania ludzi” – powiedział w RTE.

„Staramy się stworzyć jak najbardziej normalną atmosferę w tych hotelach, aby nie wyglądało to na jakiś rodzaj aresztu wojskowego” – powiedział, zapytany o obawy niektórych dotyczące warunków, w których przebywają.

Bronił  też systemu kwarantanny mówiąc: „Każdy kraj, który wprowadził obowiązkową kwarantannę hotelową, miał problemy, nie jest to łatwy proces. Dlatego żaden inny kraj w Unii Europejskiej tego nie robi poza naszym.”

„Uważamy jednak, że uzasadnione jest trzymanie nowych mutacji wirusa poza granicami kraju” – dodał.

 

 

Wszyscy pasażerowie przybywający do Irlandii z wyznaczonych państw są zobowiązani do wcześniejszej rezerwacji zakwaterowania w wyznaczonym miejscu kwarantanny.

Obecnie na rządowej liście krajów „wysokiego ryzyka” kategorii 2 znajdują się 33 kraje.

Garda przekazała, że obecnie Departament Zdrowia jest odpowiedzialny za  zarządzanie obowiązkową kwarantanną.

Oświadczenie Departamentu Zdrowia mówi, że jeśli nie spełniasz prawnego wymogu stawienia się na obowiązkową kwarantannę hotelową, a także jeśli nie możesz zostać przywieziony na kwarantannę lub jeśli opuścisz wyznaczoną placówkę bez zezwolenia – popełniasz przestępstwo.

„Osoba uznana za winn podlega karze grzywny w wysokości do 2000 euro lub/i karze pozbawienia wolności na 1 miesiąc.”

„An Garda Síochána zbada wszelkie podejrzenia o popełnienie przestępstwa i będzie egzekwować przestrzeganie tych przepisów”.

Chociaż Siły Zbrojne pełnią rolę nadzorczą, nie odpowiadają za ochronę ani egzekwowanie przepisów w hotelach. Jest to w gestii prywatnej ochrony na miejscu.

Przemawiając na początku tego tygodnia, zastępca sekretarza generalnego Departamentu Sprawiedliwości Oonagh Buckley powiedziała, że jeśli ktoś opuści hotel wcześniej, zostanie powiadomiona Garda.

Podczas gdy sprawa może leżeć w gestii sądów, najważniejsze jest aby osoby te wróciły do hotelu, tak aby dokończyły pobyt na obowiązkowej kwarantannie – powiedziała.

ŹródłoTheJournal.ie

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!