fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Wyrok dla Polaka, który odciął głowę matce

35-letni mężczyzna, który ściął głowę swojej matce w jej domu w Louth, został skazany na dożywocie po tym, jak przyznał się do morderstwa.

Tomasza Krzysztofa Piotrowskiego, który wcześniej okłamał psychiatrów w celu uzyskania diagnozy schizofrenii gwarantującej niższy wyrok, postawiono w stan oskarżenia i skazano niecały tydzień po uznaniu go za zdolnego do odpowiadania przed sądem.

Piotrowski, pochodzący z Polski, ale z adresem w Cherrybrook, Ardee, Co Louth, przyznał się do zamordowania swojej matki Elżbiety Piotrowskiej (57) 8 stycznia 2019 r. w jej domu w Clonmore w Ardee.

Sędzia Michael White zauważył, że sprawa była drugą w ciągu kilku miesięcy, w której długotrwałe uzależnienie od narkotyków spowodowało psychozę, która doprowadziła do „przerażającej tragedii”.

Ciało Piotrowskiej znaleziono tego ranka w jej domu. Miało liczne rany kłute, a w jego pobliżu znaleziono siekierę i kilka poplamionych krwią noży.

Piotrowskiego aresztowano tego samego dnia. Następnie, po zbadaniu przez psychiatrów w Centralnym Szpitalu Psychiatrycznym (CMH) w Dundrum w Dublinie, uznano go za osobę niepoczytalną.

Jednak, w ubiegły piątek, na podstawie zeznań dwóch konsultantów psychiatrów, sąd uznał Piotrowskiego za poczytalnego, a tym samym zdolnego do stanięcia przed sądem .

Skazując Piotrowskiego na karę dożywotniego więzienia, sędzia Michael White powiedział, że to „najtragiczniejszy z przypadków”.

Z dowodów nie wynikało, że Piotrowski celowo zamordował swoją matkę i że planował to zrobić.

„To drugi przypadek w ciągu kilku miesięcy, kiedy długotrwałe uzależnienie od narkotyków wywołuje psychozę, która doprowadziła do najbardziej przerażającej z tragedii” – powiedział sędzia.

 

ŹródłoTheJournal