fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Trwają dyskusje o paszporcie szczepionkowym

Irlandia ma wziąć udział w dyskusjach nad propozycjami Unii Europejskiej dotyczącymi stworzenia cyfrowego paszportu szczepionkowego, który, pozwoliłby podróżować bez ograniczeń – przekazał Irish Independent.

Przewodnicząca UE Ursula von der Leyen powiedziała, że w tym miesiącu zostanie zaproponowana ogólnoeuropejska „cyfrowa zielony przepustka”. Ma  być ona pierwszym krokiem w kierunku paszportu szczepionkowego przydatnego do podróży dla osób, które otrzymały szczepionkę.

„Cyfrowa przepustka powinna ułatwić życie Europejczykom. Celem jest stopniowe umożliwienie im bezpiecznego przemieszczania się po UE lub po za jej granicą – w celach zawodowych lub turystycznych ”.

Zapytany o tę propozycję  zastępca naczelnego lekarza Irlandii, dr Ronan Glynn, powiedział:

„To jest coś, co wymaga rozważenia.  W nadchodzących tygodniach będziemy rozmawiać o tym z kolegami z rządu ”.

 

Rząd planuje zawiesić wszystkie wizy wewnętrzne dla podróżnych z czerwonej listy krajów wymagających obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe.

To posunięcie, które ma być przedmiotem debaty w gabinecie, ma na celu zmniejszenie ryzyka wprowadzenia nowych mutacji Covid-19 do Irlandii.

Wcześniej już zawieszono ruch bezwizowy do Irlandii dla obywateli Republiki Południowej Afryki i wszystkich krajów Ameryki Południowej, ale posiadacze wiz mogli dalej podróżować.

Zmiana oznacza, że ​​obywatele tych krajów nie mogą przybyć do Irlandii bez wizy, a wnioski wizowe zostaną odrzucone.

 

Dr Glynn powiedział także, że oczekuje się, że około 80 procent populacji otrzyma pierwszą dawkę szczepionki do końca czerwca.

ŹródłoIndependent

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!