Przemoc wobec dzieci i ich krzywdzenie

Nasz partner Centrum Together-Razem, publikuje video-porady z zakresu pomocy społecznej, którymi dzieli się na swoim profilu Facebook oraz Youtube.

Tym razem akredytowany w Irlandii pracownik socjalny i terapeuta uzależnień z Centrum Together-Razem opowiada o przemocy wobec dzieci.

Powinieneś zgłosić przemoc, kiedy:

  • jesteś świadkiem zdarzenia utożsamianego z przemocą
  • dziecko mówi lub pokazuje w jakiś sposób, że doświadcza przemocy
  • dorosły lub dziecko przyznaje, że dopuściło się przemocy
  • inna osoba ujawnia, że była świadkiem lub zna dziecko, które doświadcza przemocy

Jak to zgłosić:

  • możesz zgłosić swoje obawy osobiście, telefonicznie lub za pomocą e-maila do miejscowego ośrodka Tusla w rejonie, w którym mieszka dziecko.
  • możesz złożyć swoje zgłoszenie anonimowo.
  • powinieneś skontaktować się z Tuslą, nawet jeśli nie jesteś pewien/pewna czy powinieneś/powinnaś zgłosić przemoc – oni z Tobą porozmawiają i pomogą Ci zdecydować, co zrobić.
  • w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka, skontaktuj się z policją pod numerem 112/999 lub przez stronę internetową www.garda.ie

 

MATERIAŁ PATRONA:

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:

 

 

1. Doradztwo i wsparcie
Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultację online 

2. Edukacja
Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w 5 miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cobh, w Cork, w Clonakilty i w Midleton

3. Zdrowie psychiczne
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc

4. Promowanie integracji
Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem
Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.

www.together-razem.org