fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Polska może już w czwartek trafić na czerwoną listę z obowiązkową hotelową kwarantanną

Czy Polska trafi na liste krajów wysokiego ryzyka? Wszystko wskazuje, że tak się stanie.

W Polsce mamy 29 978 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa – przekazało  Ministerstwo Zdrowia. To najwyższy dobowy wynik od początku epidemii w Polsce.

Z powodu COVID-19  w Polsce zmarło 115 osób, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarło 460 osób. Liczba wszystkich zakażonych wzrosła tym samym do 2 120 671, a zmarłych do 50 340.

Takie liczby spowodują, że w najnowszej aktualizacji mapy zakażeń w Europie – Polska obok Węgier, Czech i Malty prawdopodobnie znajdzie się w grupie państw określanych jako “kategoria krajów wysokiego ryzyka”.

Prognozę taką przekazał Irish Times w opisie dotyczącym obowiązkowej kwarantanny hotelowej.

Ponadto krajowy zespół ds. zdrowia publicznego NPHET już w najbliższy czwartek rozważa rozszerzenie listy państw, z których po powrocie, 14-dniowa hotelowa kwarantanna, będzie obowiązkowa.

W efekcie lista rozszerzyć się może między innymi o Polskę.

Co to oznacza?

Wszystkie osoby przylatujące, bądź przypływające promem z Polski będą zmuszone poddać się obowiązkowej kwarantannie hotelowej.

A kwarantanna hotelowa wchodzi w życie w piątek o godzinie 4 rano.

Śledzimy na bieżąco doniesienia rządu Irlandii oraz listę krajów wysokiego ryzyka, która jest opublikowana tutaj: https://www.gov.ie/en/publication/b4020-travelling-to-ireland-during-the-covid-19-pandemic/#what-to-do-if-you-travel-to-ireland-from-high-risk-category-2-countries

 

W sytuacji kiedy Polska znajdzie się na tej liście, podróżni z Polski i rezydenci i odwiedzający będą musieli izolować się w hotelach na swój własny koszt.

Koszty kwarantanny hotelowej obejmują zakwaterowanie i wyżywienia oraz koszty testów PCR.

Pełen koszt dla jednej osoby dorosłej to €1875 + test €150, dodatkowa osoba dorosła to koszt €625 + test €55. Dziecko w wieku 4-12 to koszt €360 + test €30. Za niemowlęta nie ma opłaty.

Wkrótce przygotujemy pełny szczegółowy poradnik jak wyglądać w praktyce ma kwarantanna hotelowa.

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!