fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Polonia dołącza się do wirtualnych obchodów Dnia Świętego Patryka

Nie jest za późno, aby wspólnie świętować Dzień św. Patryka i wziąć udział w Polsko-Irlandzkiej Wirtualnej paradzie – w wydarzeniu organizowanym przez grupę taneczną Inisowiacy Polish Folk Group i Fundację Borówek 27.

Organizatorzy zapraszają: “Jeśli chcesz dołączyć do nas połącz się z nami przez platformę Zoom w czwartek 11 marca i 18 marca o godzinie 18.00

Oto link: https://zoom.us/j/97164119969

Dostarczymy Ci niezbędnych materiałów aby nauczyć się piosenki po Irlandzku śpiewająco.

Wideo z wszystkimi uczestnikami, będzie udostępnione na naszych mediach społecznościowych i oznaczone #RTEVirtualParade”

 

“Nasze internetowe podróże z muzyką tradycyjną zaprowadzą nas również na Wyżynę Lubelską, do Krakowa, Wielkopolski oraz Starej Warszawy. Odwiedzimy Podhale, Orawę, dawne tereny Puszczy Sandomierskiej oraz tereny Rzeszowa. Kierunek naszej podróży możesz wyznaczyć i ty – czekamy na muzyczne inspiracje.

Warsztaty prowadzić będzie Przemysław Łozowski – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz animator życia społeczno – kulturalnego Polonii w Irlandii. Jest on założycielem kilku szkół polonijnych, prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi oraz młodzieżą. Działając na Zielonej Wyspie, powołał do istnienia takie formacje jak The SuperTonic Orchestra, The Dulcis Polonia Choir, Kapelę do Wesela czy Polską Orkiestrę działającą przy polskiej szkole „Wspólna Wyspa” w Droghedzie. Założyciel dętej orkiestry klezmerskiej Chojzes Klezmorim, działającej w latach 2001-2007 przy ACK Chatka Żaka w Lublinie. Obecnie prezes Fundacji Borówek 27, której celem jest promowanie kultury tradycyjnej Lubelszczyzny.”

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!