fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Podawanie szczepionki AstraZeneca wstrzymane w Irlandii

Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień (NIAC) w godzinach porannych zalecił tymczasowe wstrzymanie podawania szczepionki AstraZeneca Covid-19 w Irlandii – podał Irish Examiner.

W oświadczeniu dr Ronan Glynn, zastępca dyrektora medycznego (CMO), przekazał, że zalecenie zostało wydane po raporcie Norweskiej Agencji Leków mówiącym o czterech nowych przypadkach poważnych zdarzeń zakrzepów krwi u dorosłych po podaniu szczepionki firmy AstraZeneca.

Dr Glynn powiedział, że NIAC kieruje się „zasadą ostrożności”, ponieważ nie zostało jeszcze potwierdzone, że istnieje jakikolwiek związek między szczepionką AstraZeneca, a tymi przypadkami.

Rzecznik prasowy AstraZeneca powiedział, że trwa dokładna analiza i zobowiązuje się do przekazania niezwłocznej informacji.

Rzecznik firmy powiedział, że analiza danych dotyczących bezpieczeństwa, które obejmują zgłoszone przypadki z ponad 17 milionów dawek szczepionki „nie wykazała zwiększonego ryzyka zatorowości płucnej, zakrzepicy żył głębokich lub trombocytopenii w przypadku szczepionki Covid-19 AstraZeneca. ”

„W rzeczywistości zgłoszone liczby tego typu zdarzeń w przypadku szczepionki Covid-19 AstraZeneca nie są większe niż liczba, która wystąpiłaby naturalnie w niezaszczepionej populacji” – powiedział rzecznik.

Do ostatniej środy w Irlandii podano ponad 109 000 dawek szczepionki AstraZeneca, co stanowi prawie 20% wszystkich podanych dotychczas szczepionek.

NIAC ma spotkać się ponownie dziś rano i wydać kolejne oświadczenie.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły