fbpx
9 C
Dún Laoghaire
czwartek, 19 maja, 2022

Nowy program szczepień w Irlandii oparty o kryterium wieku

Jak podaje Irish Independent  nowy plan szczepień wejdzie w życie po zaszczepieniu wszystkich osób powyżej siedemdziesiątego roku życia oraz osób szczególnie narażonych na choroby.

Rząd uważa, że ​​oparcie planu szczepień o wiek będzie bardziej sprawiedliwym sposobem podawania szczepionek. Co za tym idzie prowadzi do mniejszej liczby próśb ze strony poszczególnych przedstawicieli grup zawodowych o zaszczepienie ich członków.

Zmiany w ramach gruntownego przeglądu Krajowego Programu Szczepień, omawiane są przez Radę Ministrów.

Ministrowie planują porzucić obecne wyznaczniki szczepień na podstawie wieku i zawodów. Zamiast tego proponują dystrybucje szczepionki wyłącznie na podstawie ich wieku.

Nowy plan nie wejdzie w życie, dopóki wszystkie z obecnie szczepionej grupy nie otrzymają szczepionek. Jednak po tym czasie kolejne szczepienia będą się odbywać w oparciu o wiek chętnych do zaszczepienia.

Oczekuje się, że nowy program zostanie uproszczony i usprawniony.

Posunięcie to odzwierciedla sposób podawania szczepionki w Wielkiej Brytanii, gdzie program premiera Borisa Johnsona jest bardziej zaawansowany niż w Irlandii.

„Będzie to bardziej sprawiedliwe i miejmy nadzieję, że zyska większe poparcie opinii publicznej”, powiedziała osoba z otoczenia rządu.

Oryginalny Narodowy Program Szczepień obejmuje 15 różnych grup w zależności od wieku i zawodu.

Na przykład grupa 10 to “kluczowi pracownicy na kluczowych stanowiskach, którzy nie mogą uniknąć wysokiego ryzyka narażenia”. Natomiast grupa 11 to osoby pracujące w sektorze edukacji.

W ramach nowego planu osoby z tych i innych sektorów byłyby szczepione zgodnie z ich wiekiem.

Programem szczepień zajmuje się HSE i nie ma potrzeby rejestrowania się w jakimkolwiek systemie.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!