fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Niewyjaśniona śmierć Polaka. Garda szuka świadków.

Garda poszukuje świadków po niewyjaśnionej śmierci mężczyzny w Lusk w hrabstwie Dublin – informuje Irish Times.

Mężczyzna w wieku około 50 lat pochodzący z Polski, został znaleziony w sypialni domu w dzielnicy Ballastown około godziny 17:00 w środę.

Okoliczności śmierci mężczyzny pozostają niewyjaśnione, a funkcjonariusze szukają pomocy w określeniu jego ostatnich miejsc poruszania się.

Ostatni raz widziano zmarłego żywego w poniedziałek wieczorem.

Gardaí uważają, że zmarły mógł być widziany na Skerries Road, Commons Lane lub Hill Lane w Lusk między 18:00 a 20:00 w dniu 1 marca.

Mężczyzna miał na sobie „granatowe spodnie od dresu i czarną zapinaną na zamek kurtkę (typu flejers) i miał przy sobie charakterystyczną torbę na zakupy „Lidl Deluxe ”(czarna z białym napisem)” – przekazała Garda.

 

Śledczy są w trakcie przeglądania kamer przemysłowych z tego obszaru.

Garda wyznaczyła również oficera łącznikowego w celu nawiązania kontaktu z rodziną mężczyzny i poinformowania ich o dochodzeniu.

„Miejsce zbrodni jest nadal zabezpieczone, a badania techników są w toku” –

Po znalezieniu zwłok mężczyzny w środę, ciało zostało przewiezione do kostnicy w Dublinie w Whitehall, gdzie w czwartek przeprowadzono sekcję zwłok.

Garda przekazała, że nie publikuje wyników sekcji zwłok „z powodów operacyjnych” i dla dobra śledztwa.

Apel Gardy

„Funkcjonariusze Garda Síochána poszukują osób, które mają jakiekolwiek informacje w związku z toczącym się śledztwem”

Śledczy poszukują kierowców posiadającymi nagrania z kamerek samochodowych, którzy byli w rejonie Ballastown od poniedziałku do środy.

Każda osoba posiadająca jakiekolwiek informacje proszona jest o skontaktowanie się z posterunkiem Balbriggan Garda 01-6664500, lub  anonimowym numerem policji  Garda 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem policji.

ŹródłoIrish Times