fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Musisz lecieć do Polski? Oni pomogą i wyjaśnią

W związku z trudnościami, jakich doświadczają Polacy chcący wylecieć z Irlandii oraz wraz z ilością telefonów i zapytań Centrum Together-Razem oferuje serwis informacyjny pod nazwą TeleAsysta Covid-19 Info Point.

Doradca z Together-Razem przekazał nam, że spora liczba naszych rodaków dopytuje się o możliwość lotu do Polski z istotnych powodów rodzinnych, ale obawiają się kontroli Gardy oraz mandatów.

 

Co robi organizacja?

 

Centrum Together-Razem od początku pandemii przekazuje aktualną i rzetelną wiedzę na temat wciąż zmieniających zaleceń rządowych. Na ich stronie znajduje się  specjalna sekcja z materiałami dotyczącymi COVID-19. Udzielają także w tym zakresie pełnych informacji.

 

Na stronie organizacji można przeczytać:

W ramach działalności Poradni Socjalnej udzielamy informacji związanych z pandemią COVID-19, w tym między innymi w zakresie wykonywania niezbędnych podróży.
Nasz serwis działa w sposób zdalny, a więc obejmuje swoim zasięgiem całą Irlandię – wystarczy umówić się korzystając z naszego serwisu TeleAsysta.

Jak działa serwis?

 

Serwis TeleAsysta  tutaj link.

O tym jak działa serwis piszą na swojej stronie.

Najpierw należy się umówić korzystając z opcji appointments pod linkiem wybierając konkretny dzień i czas.

Biuro Together-Razem jest nieczynne do wszelkich kontaktów osobistych, więc wszystkie działania odbywają się zdalnie.

TeleAsysta działa tylko 2 razy w tygodniu w określonych godzinach, ale trzeba się zawsze wcześniej umówić na rozmowę video na Zoom lub rozmowę telefoniczną.

 

Usługa

Doradca w dniu wizyty wyjaśni i pomoże w przypadku niezbędnej podróży.

Możliwe jest przetłumaczenie i przygotowanie listu, który umożliwi spokojny lot i załatwienie ważnych spraw w ojczyźnie.

 

Together-Razem prowdzi ten serwis już od momentu wprowadzenia poziomu 5 restrykcji w styczniu i opisują oni kilka przypadków takich sytuacji:

Pani Jadwiga zadzwoniła do nas, bo musi lecieć do Polski ponieważ ma sprawę spadkową i obawiając się reperkusji szukała porady. Dokonane zostało tłumaczenie wezwania sądowego oraz przygotowany został specjalny list tłumaczący policji w Irlandii niezbędny charakter podróży i Pani Jadwiga nie miała trudności na lotnisku.

 

 

Doradcy Together-Razem tłumaczą  klientom zgodnie z zarządzeniem rządu Irlandii jakie są procedury przed wylotem, co należy zrobić po przylocie i co oznaczają „istotne powody” do podróżowania.

 

Udzielamy wszechstronnej informacji i pomagamy tym co muszą lecieć z istotnych powodów. Mamy wiedzę o aktualnych zaleceniach dotyczących podróżowania zgodnie z ustawą o zdrowiu z 1947 r. (Sekcja 31A – ograniczenia tymczasowe) COVID-19) (nr 10) (poprawka) (nr 2) Regulacje 2021

Pan Tomasz ma wdrożone długotrwałe leczenie ortopedyczne w Polsce i musi lecieć na kolejną konsultację. Umówił się na TeleAsystę z naszym doradcą i po rozmowie otrzymał list po angielsku wyjaśniający konieczność lotu i bez problemu wyleciał z Dublina.

 

Co oznacza niezbędna podróż?

Together-Razem w przygotowanym filmie objaśnia szczegóły co to oznacza.

 

Możesz zostać ukarany grzywną w wysokości €500 za nieuzasadnioną podróż za granicę.

TeleAsysta Rejestracja

Zadzwoń, umów się na wizytę online, a Together-Razem udzieli Tobie wszelkich niezbędnych informacji przed podróżą.

 

 

 

MATERIAŁ PATRONA:

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:

 

 

1. Doradztwo i wsparcie
Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultację online 

2. Edukacja
Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w 5 miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cobh, w Cork, w Clonakilty i w Midleton

3. Zdrowie psychiczne
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc

4. Promowanie integracji
Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem
Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.