fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Bank of Ireland zamyka swoje 100 oddziałów

Bank of Ireland poinformował dziś rano, że planuje zamknąć 88 oddziałów w Irlandii i kolejnych 15 w Irlandii Północnej -przekazał dziś rano Irish Examiner.

W dzisiejszym oświadczeniu bank przedstawił, że zamykanie oddziałów rozpocznie się we wrześniu.

Lokalizacje tych, które z banków zostaną zamknięte zostaną ogłoszone później, po poinformowaniu pracowników oddziałów, których dotyczy sprawa.

To posunięcie następuje w momencie, gdy działalność banku „osiągnęła punkt krytyczny między bankowością online i offline” – przekazał w oświadczeniu Bank of Ireland.

Sieć oddziałów w Irlandii zmniejszy się z 257 do 169 i z 28 do 13 w Irlandii Północnej.

„Zamknięte oddziały to przeważnie punkty samoobsługowe, które nie oferują obsługi okienkowej” – podał bank.

Powiedział również, że nowe partnerstwo z An Post zapewni klientom dostęp do szeregu usług bankowych w ponad 900 lokalizacjach. Obejmuje to wypłatę gotówki oraz wpłaty gotówki i czeków.

Bank of Ireland wskazał również, że 12 mln euro zostanie zainwestowanych w sieć oddziałów o zmienionej wielkości do końca 2022 r.

W rozmowie z RTÉ Radio One’s Morning Ireland, dyrektor generalny grupy Francesca McDonagh powiedziała, że ​​klienci powiedzieli „głośno i wyraźnie”, że chcą więcej cyfrowej bankowości i mniej oddziałów.

„Nie będzie masowego procesu zwolnień”, powiedziała McDonagh, dodając, że pracownicy, których dotyczy zamknięcie, mogą pracować w innym oddziale lub w innej części firmy. Mogą również zdecydować się na dobrowolne zwolnienie, ale „nie będzie w tym elementu obowiązkowego”, powiedziała.

W oświadczeniu McDonagh dodał: „Technologia ewoluuje, a klienci z roku na rok rzadziej korzystają z oddziałów. Covid-19 przyspieszył to zmieniające się zachowanie, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy byliśmy świadkami olbrzymiej zmiany w kierunku bankowości elektronicznej.”

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!