fbpx
5.8 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Aresztowania po hucznej imprezie studenckiej na ulicach Limerick

Trzy osoby zostały aresztowane po tym jak wezwano funkcjonariuszy Garda na imprezę zorganizowaną w College Court w Castletroy około godziny 19:15 we wtorek.

Nagranie opublikowane w mediach społecznościowych pokazuje dużą grupę około 50 młodych ludzi zebranych na terenie College Court – całe zdarzenie opisuje Irish Times.

Dwóch mężczyzn w wieku 20 lat zostało aresztowanych na podstawie przepisów dotyczących porządku publicznego, a jeden mężczyzna w wieku 20 lat został aresztowany na podstawie ustawy narkotykowej.

Garda nałożyła kolejne 30 mandatów za złamanie zasad lockdownu na miejscu zdarzenia.

Rzecznik Garda powiedział: „ Funkcjonariusze Gardaí rozpoczęli dochodzenie w sprawie zidentyfikowania organizatorów tego wydarzenia i  zostanie przygotowana dokumentacja dla prokuratury”.

Przewodnicząca Uniwersytetu w Limerick, profesor Kerstin Mey, potępiła zachowanie uczestników i powiedziała: „UL podejmie działania za pomocą surowych środków dyscyplinarnych wobec każdego studenta, który złamał wytyczne dotyczące zdrowia publicznego ”.

Minister krytykuje

Minister Simon Harris opisał te sceny jako „policzek w twarz” dla ludzi w całym kraju.

Minister napisał wczoraj na Twitterze: „Studenci, jak wszyscy, wiele wycierpieli z powodu Covid-19. Sceny dzisiejszego wieczoru w Limerick są całkowicie nie do przyjęcia i jest to policzek dla wszystkich, którzy tak wiele poświęcają.”

 

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

19,353FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!