fbpx
6.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Wreszcie mowa o powrocie do żłobków i przedszkoli

Taoiseach uważa, że żłobki prawdopodobnie zostaną ponownie otwarte 1 marca – „zgodnie” z etapowym ponownym otwieraniem szkół – podaje Irish Idependent.

Michéal Martin powiedział również, że młodsze i starsze dzieci, wraz z uczniami pierwszej i drugiej klasy, mogą „prawdopodobnie” wrócić w tym samym czasie.

Przemawiając w Limerick’s Live 95FM, Taoiseach powiedział, że minister ds. Dzieci Roderic O’Gorman będzie pracował nad „stopniowym ponownym otwarciem” żłobków i przedszkoli, które są obecnie otwarte jedynie dla pracowników “pierwszej linii”.

„Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie będzie to początek marca, 1 marca. Departament zdrowia publicznego chce to robić stopniowo, ponieważ chcą monitorować wpływ zwiększonej mobilizacji ludzi na rozprzestrzenianie się choroby.”

„Milion ludzi wracających w tym samym czasie jest po prostu niemożliwy” – powiedział

Pan Martin dodał, że pierwsza faza ponownego otwarcia szkół będzie monitorowana przez co najmniej dwa tygodnie. Dopiero po tym czasie zostaną podjęte decyzje dotyczące dalszego otwarcia szkół.

W przyszłym tygodniu nastąpi oficjalne ogłoszenie dotyczące ponownego powrotu dzieci do systemu edukacji stacjonarnej.

Taoiseach powiedział, że ma nadzieję, iż przy obecnych ograniczeniach dotyczących lockdownu do końca miesiąca będzie od 400 do 600 przypadków dziennie.

 

Optymistyczne nastawienie studzi jednakże Tánaiste Leo Varadkar. 

„Jeśli nauczyliśmy się czegokolwiek z pandemii w minionym roku, to tego, że nikt nie może dać gwarancji ani absolutnej pewności” – powiedział.

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły