fbpx
6.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Varadkar potwierdził, że budowlanka nie będzie otwierana w marcu

Wicepremier Leo Varadkar potwierdził, że szkoły, przedszkola w ramach programów ECCE będą stopniowo otwierane w przyszłym miesiącu, ale budowlanka i inne usługi pozostaną zamknięte.

RTE News

W wywiadzie dla RTÉ’s News at One, Leo Varadkar zaprzeczył, że Taoiseach powiedział, że będzie przedłużenie ograniczeń na poziomie 5 o dziewięć tygodni, ale że powiedział ograniczenia na poziomie 5 pozostaną w kwietniu.

O tych sprzecznych komunikatach i wprawianiu opinii publicznej w błąd Micheal Martin tłumaczył się w dzienniku Echo Live.

Varadar w wywiadzie dla RTE przekazał, że Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego NPHET zarekomendował, że szkoły i placówki opieki nad dziećmi mogą zostać ponownie otwarte w marcu i po przerwie wielkanocnej, ale ponowne otwarcie firm budowalnych pozostaje zbyt ryzykowne.

Varadkar dodał, że na mocy decyzji Krajowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień, program szczepień zostanie poszerzony o osoby poniżej 70. roku życia z podstawowymi problemami zdrowotnymi, które mogą być traktowane priorytetowo, co, powiedział, powinno pomóc zmniejszyć presję na system szpitalny.

W późniejszym poście na Twitterze powiedział, że wskaźnik pozytywności testu Covid spadł poniżej 5% „po raz pierwszy od świąt” i dodał, że „zdecydowanie jesteśmy na dobrej drodze, aby pokonać  wirusa”.

ŹródłoRTE

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły