fbpx
6.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Ulster Bank wychodzi z Irlandii

Wyjście Ulster Banku z irlandzkiego rynku to proces, który potrwa kilka lat – podał Irish Times.

Prawdopodobnie doprowadzi to jednak do wyższych kosztów kredytów i obsługi bankowości. Może przyspieszyć również szersze przejście na ujemne stopy depozytów, ostrzegają przedstawiciele konsumentów.

Daragh Cassidy, szef komunikacji strony Bonkers.ie, określił decyzję banku jako „cios” dla konsumentów i konkurencji w tym sektorze.

Cassidy oczekuje teraz ogromnej presji na wzrost stóp procentowych i opłat bankowych w perspektywie krótko i średnioterminowej. Może również rozszerzyć się o wzrost kosztów opłat od oszczędności.

Niestety, kolejną konsekwencją wyjścia Ulster Bank jest to, że prawdopodobnie zwiastuje to pojawienie się bardziej powszechnych ujemnych stóp procentowych” – powiedział.

Irlandzka eurodeputowana Frances Fitzgerald powiedziała, że ​​decyzja o odejściu z irlandzkiego rynku Ulster Banku to „poważny cios” dla bankowości w Irlandii. 

„Dzisiejszy dzień jest zły dla konsumentów – sygnalizuje utratę możliwości wyboru, utratę konkurencji i utratę wiary w przyszłość irlandzkiego rynku bankowego” – powiedziała.

Frances Fitzgerald powiedziała, że ​​Europa – gdzie na przykład oprocentowanie kredytów hipotecznych jest znacznie niższe niż tutaj – może zaoferować odpowiedź na problemy konkurencji na rynku irlandzkim.

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły