fbpx
6.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Środa Popielcowa w tym roku inaczej

Ksiądz z County Donegal powiedział, że istnieje „duże zapotrzebowanie”na popiół do zabrania do domu i wykorzystania go w Środę Popielcową.

Zgodnie z ograniczeniami poziomu 5 Covid-19 msze odbywają się wyłącznie online.

Proboszcz parafii Clonmany, ks. Brian Brady, nie chciał pozostawić swoich parafian bez popiołu w Środę Popielcową. Połączył więc siły z miejscową Centrą. W znanym wszystkim w miasteczku sklepie, pozostawił on 200 pojemników z popiołem. Zainteresowanie było tak duże, że ksiądz postanowił dostarczyć więcej przesyłek na wynos. 

W wywiadzie dla RTÉ Morning Ireland, proboszcz powiedział, że ludzie mogą odbyć nabożeństwo modlitewne we własnym domu,następnie sami będą mogli posypać czoła popiołem.

Ks. Brady powiedział, że pogodził się z „bezpopiołowa środą popielcową”, ale okazało się, że nowy pomysł przyjął się wśród parafian. Dostosowali się oni do nowych okoliczności. Pomysł przyjął się w miasteczku i wszystkie małe pojemniki przygotowane przez księdza zniknęły.

Popiół w zapieczętowanych pojemnikach jest również dostępny w niektórych innych kościołach – po więcej informacji najlepiej skontaktować się z parafią.

 

ŹródłoRTE.ie

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły