fbpx
4.2 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Policja będzie mogła konfiskować quady

Policja w Irlandii otrzyma uprawnienia do rekwirowania scramblerów i quadów, jeśli ich posiadacze naruszą nowe przepisy – podał TheJournal.

Propozycje przepisów trafiły  do gabinetu i będą dawały Gardzie prawo do wstępu na prywatne posesje z nakazem konfiskaty pojazdów.

Przedstawione przepisy mają również na celu wprowadzenie zakazu korzystania z tego typu pojazdów na terenach publicznych. Natomiast na terenach prywatnych będzie wymagana zgoda właściciela gruntu.

Minister transportu Eamonn Ryan powiedział, że jest „zdeterminowany”, aby powstrzymać nadużywanie quadów i scramblerów. Minister chciałby, żeby korzystanie z tych pojazdów na terenach które nie są objęte obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym byłoby przestępstwem.

Statystyki opublikowane przez HSE pokazały, że 62 osoby odniosły obrażenia w zeszłym roku w wypadkach z udziałem pojazdów terenowych.

Według statystyk Urzędu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w latach 2014-2019 trzy z sześciu osób, które zginęły w Irlandii w wyniku wypadku z udziałem quada lub motocykla typu scrambler, miały 18 lat lub mniej.

Korzystanie z takich pojazdów trafiło na pierwsze strony gazet, gdy Ormianin, Ilabek Avetian, odniósł poważne obrażenia. Avetian opalał się z żoną w parku w Darndale na północnej stronie Dublina, gdy najechał na niego quad.

W wyniku wypadku poszkodowany stracił oko i doznał urazu mózgu.

ŹródłoThe Journal

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły