fbpx
6.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Lockdown przedłużony, a dzieci stopniowo wracają do szkół

Ograniczenia poziomu 5 będą obowiązywać co najmniej do 5 kwietnia, kiedy ponownie  zostaną poddane analizie – to jest główne założenie w nowym rządowym planie.

Komitet rządowy ds. Covid-19 zgodził się przedłużyć najwyższy poziom ograniczeń na kolejne sześć tygodni – przekazują wszystkie media.

Premier ogłosi to dziś podczas specjalnej konferencji prasowej.

 

Plan rządowy wyznacza również cel realizowania szczepień w liczbie 250 000 osób tygodniowo od początku kwietnia.

Szkoły

Tymczasem w przyszły poniedziałek do szkół ma powrócić 330 000 uczniów, zgodnie z planami uzgodnionymi przez komisję gabinetu.

Junior i Senior Infants oraz pierwsza i druga klasa oraz uczniowie mający mieć Leaving Cert. Wszyscy oni powrócą do szkół 1 marca.

Przedszkola i żłobki zostaną wznawione stopniowo, począwszy od programu przedszkolnego w zakresie wczesnej opieki nad dzieckiem (ECCE) od dnia 8 marca.

Limit 5 km

Ograniczenia dotyczące podróży do 5 km nie ulegną zmianie do co najmniej 5 kwietnia.

 

Zasiłek PUP

Wsparcie, takie jak zasiłek dla bezrobotnych w związku z pandemią, ma zostać przedłużone do czerwca.

 

Inne ograniczenia

Poza ponownym otwarciem szkół nie oczekuje się  żadnego większego złagodzenia ograniczeń, a ponowny przegląd restrykcji będzie miał miejsce po Wielkanocy.

 

Taoiseach Micheál Martin powiedział w zeszłym tygodniu w wywiadach, że pewne ograniczenia będą obowiązywać przynajmniej do końca kwietnia.

Budownictwo i handel detaliczny będą prawdopodobnie pierwszymi branżami, które zostaną ponownie otwarte po spowolnieniu rozprzestrzeniania się Covid-19, podczas gdy hotelarstwo będzie musiało czekać dłużej.

Limit wykonania na 5 km może pozostać niezmieniony do początku maja.

ŹródłoIndependent

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły