fbpx
6.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Wakacje na miejscu w Irlandii

Tego lata ludzie będą częściej spędzać czas na świeżym powietrzu i nadal ograniczać liczbę kontaktów społecznych, powiedział w wywiadzie dla RTE, przewodniczący grupy doradczej krajowego zespołu ds. modelowania epidemiologicznego.

Profesor Philip Nolan powiedział, że kontakty towarzyskie latem nie będą tak ograniczone jak teraz. Ostrzegł jednak, by nie planować wyjazdów, bo “będzie to lato wakacji i rekreacji w domu”.

W obecnej sytuacji „niewłaściwe” jest określanie terminów zniesienia ograniczeń. Powód, jest taki, że „nie możemy tego wiedzieć”, ponieważ mamy teraz do czynienia z „zasadniczo nowym wirusem”.

Profesor twierdzi, że wariant wykryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii różni się od tego, z którym Irlandia borykała się w zeszłym roku. Dlatego też, trudno powiedzieć, kiedy liczba przypadków spadnie poniżej 100 dziennie. 

„Średnia z siedmiu dni to 800 przypadków dziennie, a tydzień temu było to 930, więc nadal robimy postępy” – powiedział.

Profesor Nolan powiedział, że jeśli ta tendencja się utrzyma, kraj będzie na dobrej drodze do spadku poniżej 100 przypadków dziennie w kwietniu.

„Musimy iść dalej i mieć nadzieję, ale to zajmie trochę czasu i to jest rzeczywistość”.

Priorytetem jest teraz stopniowy powrót do edukacji w klasach. Jeżeli trend spadkowy w liczbie przypadków się utrzyma, wówczas będzie można przeanalizować, które obszary gospodarki mogą wznowić działalność. Dla zdrowia psychicznego wymagane będzie również „pewne mieszanie gospodarstw domowych”.

Profesor Nolan powiedział również, że niektóre sektory, takie jak handel detaliczny lub budownictwo, uważa się za bezpieczniejsze niż inne. Logiczne więc, że ich otwarcie nastąpi wcześniej niż innych sektorów, gdy zostanie to uznane za bezpieczne.

 

ŹródłoRTE.ie

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły