fbpx
7.9 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 8 marca, 2021

Dentyści z Teneryfy są gotowi współpracować z irlandzką policją

 

Pracownicy kliniki dentystycznej na Teneryfie twierdzą, że są gotowi przekazać dane Irlandczyków, którzy umawiali się na wizyty, do Gardaí lub lokalnej policji.

Wszystko po tym jak, co najmniej 50 Irlandczyków zadzwoniło lub wysłało e-mail do kliniki dentystycznej Tenerife Sur z prośbą o list lub e-mail z informacją o wizycie. Żaden nie pojawił się na umówionej konsultacji.

Jest to sposób na wakacyjne wyjazdy po tym jak rząd nałożył kary za opuszczenie kraju bez „rozsądnej wymówki”.

Recepcjonistka kliniki stomatologicznej – Roberta Beccaris powiedziała, że ​​była zdziwiona tym, że  tak wielu Irlandczyków chce odwiedzić klinikę. Nie specjalizują się bowiem ona w „turystyce dentystycznej”, jak to robią niektórzy zagraniczni dentyści, i nie reklamuje się w Irlandii.

„Ostatnie dwa tygodnie były szalone. Ciągle dzwonili i wysyłali e-maile ”- powiedziała Roberta Beccaris .

„Problemem jest to, że się nie pojawiają. Codziennie otrzymuję 10 lub 15 e-maili, a dziś otrzymałam jeszcze więcej ”.

Pani Beccaris powiedziała, że ​​w ciągu ostatnich dwóch dni zrealizowali kilkanaście telefonów lub e-maili, ale już na nie nie odpowiadają.

Podała jako przykład przypadek kobiety, która powiedziała, że ​​odczuwa silny ból zęba i zapisała się na  wizytę 25 lutego.

„Jeśli cierpisz, nie przyjdziesz do dentysty za dwa tygodnie. To tylko sposób na podróżowanie. Cieszymy się, gdy przyjeżdżają turyści, ale to nie jest właściwa droga” – powiedziała.

„Gdyby byli prawdziwymi pacjentami, bylibyśmy szczęśliwi mogąc pomóc, ale niestety tak nie jest. Powoduje to problemy, ponieważ umawiamy się na spotkania z osobami, które nie potrzebują naszej opieki. Marnują nasz czas.”

„Jeśli otrzymamy wniosek od policji, chętnie przekażemy wszystkie informacje” – powiedziała.

Po pojawieniu się w programie RTÉ Radio 1 Today z Claire Byrne Show, pani Beccaris odebrała kilka telefonów od Irlandczyków, którzy potwierdzali  umówione wizyty.

 

Narodowe Biuro Imigracyjne potwierdziło, że podczas lotów do bardziej słonecznych rejonów od 30 do 40 % podróżujących osób czeka na wizytę u dentysty.

 

Podobne artykuły

Social media

19,016FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły