fbpx
15.3 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

Premier zapowiedział, że restrykcje potrwają jeszcze 6 miesięcy

Premier Micheal Martin powiedział, że lockdown będzie obowiązywać co najmniej przez kolejne sześć miesięcy.

Podczas wywiad w RTÉ z Brendanem O’Connorem, Micheál Martin powiedział, że rząd przyjmuje „ostrożne, konserwatywne” podejście do zniesienia ograniczeń „na pierwszą połowę tego roku”, gdy Irlandia zmaga się z trzecią falą pandemii.

Jednak powiedział, że to nie oznacza tpo pełnych sześciu miesięcy „blokady”.

Martin powiedział, że lockdown będzie łagodzony w przyszłym miesiącu, jednakże dane dotyczące przypadków Covid muszą być „znacznie niższe”.

Powiedział, że jest zaniepokojony wariantem brytyjskim, który jest obecnie odpowiedzialny za 62 procent przypadków.

„Przenosi się łatwiej. Jeśli będziemy mieć masowe socjalizowanie się, to się znowu rozprzestrzeni. Myślę, że w związku z nadchodzącymi szczepionkami trzeba być ostrożnym i konserwatywnym przez pierwszą połowę tego roku, dopóki nie wprowadzimy szczepionek ”- powiedział.

 

Szkoły zamknięte do Dnia Patryka

Jeśli chodzi o ponowne otwarcie szkół, Martin ostrzegł, że szkoły mogą pozostać zamknięte do dnia św. Patryka.

Powiedział, że trwają rozmowy z Departamentem Edukacji i związkami, a priorytetem pozostają dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Powiedział, że pod kątem egzaminów Leaving Cert przyjrzymy się „szeregowi opcji”, dodając, że aktualizacja spodziewana jest w nadchodzących tygodniach.

 

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

[td_block_social_counter facebook="435965256939112" youtube="https://www.youtube.com/channel/UCEILEiJ8w3Hr0W2KZe9KifA/" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Social media" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" manual_count_twitter="36" twitter="s" manual_count_youtube="25" manual_count_facebook="20459"]
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły