fbpx
6.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 1 marca, 2021

Orkiestra gra również w Irlandii

W całej Polsce i w kilkudziesięciu sztabach za granicą, w tym w Irlandii właśnie dziś odbywa się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, a hasło przewodnie wydarzenia to “Finał z głową”.

W związku z pandemią jest on jednak zupełnie inny niż przed rokiem.

Pierwotnie 29. Finał WOŚP miał się odbyć 10 stycznia, ale jego termin przesunięto o trzy tygodnie z uwagi na obostrzenia i COVID-19.

Tegoroczna edycja WOŚP jest więc inna z uwagi na pandemię koronawirusa.

Organizatorzy zrezygnowali z masowych wydarzeń i koncertów dla publiczności, a większość wydarzeń przenieśli do Internetu.

W tegorocznym finale zarejestrowały się 1362 sztaby, a wśród nich aż 79 sztabów zagranicznych m.in. z: Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Tanzanii, Australii, Norwegii, Francji, Rosji, Meksyku, Indonezji, Singapuru, Japonii, Wietnamu, a także z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

 

W Irlandii też grają

 

W Irlandii jak podaje strona główna fundacji  zostały  zarejestrowane 4 sztaby:

1. Sztab nr: 5998 zarejestrowany w Athlone w  Drum Community Centre Crannagh/Summerhill prowadzony Midlands Polish Community
Szef sztabu: Danuta Kiernan

2. Sztab nr: 5381 prowadzony przez  The Great Orchestra of Polish Hearts Dublin WOŚP zarejestrowany pod adresem: Wilton Place 2, Dublin Szef sztabu: Krzysztof Blaszczyk
Dla sztabu z Dublina grają również wolontariusze z innych miast Carlow, Cork, Gorey, Kilkenny, Limerick oraz Portlaoise.

3. Sztab nr: 4913 prowadzony Szkołę Polską w Waterford zarejestrowany jest pod adresem: De La Salle College Newton Road 1/1, Waterford. Szefem sztabu jest Katarzyna Komin.

4. Sztab nr: 5456 został zarejestrowany przez Zwiazek Harcerstwa Polskiego w Wexford pod adresem Friary Hall School Street 3-5, Wexford. Szefem sztabu jest Ewa Malinowska.

 

W Polsce 120 tys. wolontariuszy na ulicach

Na ulicach polskich miast pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy zbierać będzie ok. 120 tys. wolontariuszy, którzy zostali wyposażeni w maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące. W tym roku nie będą oni jednak naklejać czerwonych serduszek darczyńcom, ale je rozdawać.

W Warszawie głównym punktem działań WOŚP będą okolice Pałacu Kultury i Nauki. To właśnie tam powstało studio telewizyjne, z którego będą transmitowane koncerty.

W niedzielę zagrają m.in. Piersi, Eney, Koniec Świata, Organek, Dr Misio, Karaś Rogucki, Ania Rusowicz czy Voo Voo.

Z kolei o godz. 20 organizatorzy zapowiadają “światełko do nieba” i zachęcają do zapalenia w tym momencie świeczki, zapałki, pochodni lub sztucznych ogni.

 

ŹródłoWOSP

Podobne artykuły

Social media

18,990FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły