fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Od soboty nie przylecisz do Irlandii bez negatywnego testu

Przypominamy, iż od dziś od północy obowiązują nowe wymagania dotyczące testów przed odlotem.

Szczegółowy protokół znajduje się na rządowej stronie Gov.ie TUTAJ.

Wszyscy pasażerowie przybywający do Irlandii (z wyjątkiem tych przybywających z Irlandii Północnej) muszą mieć negatywny wynik testu PCR przed odlotem COVID-19 przeprowadzony nie później niż 72 godziny przed wjazdem na terytorium Irlandii.

Pasażerowie zostaną poproszeni o przedstawienie dowodu negatywnego wyniku przed wejściem na pokład samolotu lub promu i będą zobowiązani do przedstawienia tych dowodów urzędnikom imigracyjnym po przybyciu do punktów wjazdu w Irlandii.

Pasażerowie, którzy przybywają na irlandzkie lotnisko lub do portu morskiego bez  negatywnego wyniku testu, popełniają przestępstwo i mogą podlegać karze grzywny nieprzekraczającej 2500 EUR lub pozbawienia wolności na okres nieprzekraczający 6 miesięcy.

Pracownicy transportu międzynarodowego, w tym pracownicy w sektorach lotnictwa, transportu morskiego i transportu drogowego, są zwolnieni z tego wymogu, jeżeli podróżują w ramach wykonywania swoich obowiązków.

Dzieci w wieku 6 lat i młodsze są również zwolnione z wymogu testowania, chociaż zaleca się im ograniczenie ruchów na 14 dni.

Pasażerowie, którzy przybywają do Irlandii wyłącznie w celu podróży dalej do innego kraju i nie opuszczają lotniska, również nie są zobowiązani do przedstawiania wyniku testu.

ŹródłoGov.ie