fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Irlandia utrzymuje pozycję najbardziej hojnego kraju na świecie

Irlandia utrzymuje pozycję najbardziej hojnego kraju na świecie w GoFundMe. Jak podaje Irish Independent juz trzeci rok z rzędu z Zielonej Wyspy wpłynęła największa liczba darowizn przeliczając wpłaconą kwotę na mieszkańca.

 

Prawie 1,5 miliona darowizn zostało przekazanych w Irlandii w całym 2020 r., czyli ponad trzykrotnie więcej niż w 2019 r.

 

W czasach, gdy hojność i życzliwość były potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, Irlandia zintensyfikowała działania. Mieszkańcy stworzyli setki kampanii związanych z Covid-19, aby wspierać ludzi w całym kraju, potwierdził przedstawiciel GoFundMe.

 

Co czwarta kampania utworzona w Irlandii w 2020 r. była związana z Covid-19. Były to na przykład kampanie mające na celu wyżywienie pracowników służby zdrowia. Jak również  wsparcie dla anulowanych kampanii charytatywnych czy zbiórka środków dla najbardziej dotkniętych przez lockdown branż, takich jak społeczność artystyczna.

 

Ponad 25 000 darowizn zostało przekazanych na kampanię 21 kwietnia, w szczytowym momencie kryzysu związanego z Covid-19.

 

Kampanie, które w tym roku przyciągnęły najwięcej uwagi darczyńców na GoFundMe w Irlandii to: Zrób to dla Dana; Lepsze życie dla Livie; Nakarm bohaterów czy Waleczna jak Emmeline Holland.

 

W rankingu miast na szczycie listy znalazło się Galway. Okazuje się, że to miasto zamieszkują najbardziej hojni Irlandczycy, tuż za nim znalazł się Dublin, a następnie Limerick.

 

John Coventry, starszy dyrektor ds. Międzynarodowych w GoFundMe, powiedział, że współczucie okazywane w całej Irlandii w 2020 roku było czymś niezwykłym. 

 

„Uwielbiamy widzieć Irlandię na szczycie tabeli hojności rok po roku. Chociaż pod wieloma względami rok 2020 był rokiem, o którym należy zapomnieć, mam nadzieję, że solidarność, życzliwość i hojność, które promieniowały w Irlandii i na całym świecie, pozostaną w naszej zbiorowej pamięci”.